20 аграрних асоціацій України просять Францію та Німеччину приєднатися до зернової угоди


20 аграрних асоціацій України просять Францію та Німеччину приєднатися до зернової угоди
21:00, 02 2023
600
0

Двадцять асоціацій, які представляють сільськогосподарську, харчову та логістичну галузі України звернулися до президента Франції Емманюеля Макрона та прим’єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака з проханням приєднатися до Туреччини та ООН у якості гарантів зернової угоди. Про це повідомляє AgroPolit.

«росія рік тому розпочала використовувати іншу зброю у війні проти нас – це блокування логістичних коридорів, по яких ми постачали сільськогосподарську продукцію на експорт. При цьому найбільшою перешкодою для нас стало блокування чорноморських логістичних коридорів, по яких до початку війни переміщувалось близько 80% продовольчої сировини та продуктів харчування», – сказано в заяві.


Автори звернення нагадали, що Україна є потужним «світовим годувальником людства». За їх словами, війна принесла тяжкі фінансові втрати та викликала дефіцит коштів.

У листі сказано, що війна позбавила Україну можливості експортувати продовольство, що стало причиною проблем для всього людства у зв’язку з подорожчанням продуктів. Крім того, у деяких африканських країнах збільшилась смертність людей від голоду. Автори звернення наголошують, що біженці з цих країн оселяються серед іншого у Франції та Англії.

У листі сказано, що для вирішення зазначених проблем ООН і Туреччина змогли змусити рф до поступок, відкривши «зерновий коридор», який нещодавно країна – агресор анулювала.

За словами авторів звернення, через зернову угоду рф узаконила піратство на морі й отримала безпрецедентні права на повний контроль за зовнішньою торгівлею України в Чорному морі. Крім того, росіяни взяли на себе контрольні функції в протоці Босфор, які не передбачені міжнародною Конвенцією Монтре.

Для відновлення торгівлі українським продовольством представники асоціацій закликали президента Франції Емманюеля Макрона та прим’єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака виступити гарантами зернової угоди.

20 аграрних асоціацій України
20 аграрних асоціацій України
20 аграрних асоціацій України
20 аграрних асоціацій України

Заяву підтримали:
ВГО «Українська аграрна конфедерація, Українська зернова асоціація, Асоціація «Укроліяпром», Асоціація елеваторів України, Асоціація фермерів та приватних землевласників України, ГС «Аграрний Союз України», Український клуб аграрного бізнесу, Союз птахівників України, ГС «Співтовариство виробників і споживачів бобових України», Українська асоціація виробників і переробників сої, ГС «Борошномели України», Ліга виробників харчових продуктів, Асоціація «Теплиці України», Спілка молочних підприємств України, Асоціація українських виробників «Морозиво і заморожені продукти», ВГО «Фумігаційна асоціація», «Рада жінок-фермерів України», ГО «Продовольча безпека України», Українська Асоціація аграрних інженерів, ГС «Пест контроль України».


Джерело та фото: Agropolit
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 850
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 216
0