Ринок землі - проголосовано! Реформа року чи необачний крок


Ринок землі - проголосовано! Реформа року чи необачний крок
05:22, 31 2020
1 909
0

Верховна Рада прийняла закон про введення в Україні ринку землі сільськогосподарського призначення. За прийняття законопроекту 2178-10 проголосували 259 депутатів при мінімально необхідних 226.

А саме, депутати з фракцій «Слуга народу» (206), «Європейська солідарність» (23), «Голос» (13) та депутатської групи «Довіра» (12), а також кілька позафракційних парламентарів.

Депутати працювали без перерви з 16:30 30 березня до 00:43 31 березня. За цей час вони встигли розглянути всі не розглянуті раніше правки, яких налічувалося близько тисячі з 4018-ти всіх раніше поданих. До первісної редакції правок була внесена додаткова порівняльна таблиця з правками, озвученими президентом і узгодженими парламентським комітетом з питань аграрної та земельної політики.

Президент Володимир Зеленський прийшов в парламент та знаходився в Раді під час фінального голосування.

Фінальна версія законопроекту ринок землі передбачає наступні норми

КОЛИ ПОЧИНАЄ ПРАЦЮВАТИ РИНОК ЗЕМЛІ

Ринок землі в Україні впроваджується з 1 липня 2021 року.

ХТО МАЄ ПРАВО КУПІВЛІ ЗЕМЛІ

Право покупки землі мають громадяни України, юридично особи, створені і зареєстровані в Україні без іноземних учасників, а також територіальні громади та держава. Банки можуть стати власниками землі тільки за умови, якщо земельну ділянку дістався їм як заставне майно за непогашеним кредитом. Такі ділянки фінустанови повинні продати протягом двох років після отримання права власності на земельних торгах.

Не можуть стати власниками української землі компанії, власниками яких є громадяни країни-агресора - РФ, що складаються в терористичних організаціях, а також компанії, що знаходяться у власності іноземних держав, офшорів, або ж ті, бенефіціара яких неможливо встановити. Також власниками української сільгоспземлі не можуть бути юридичні особи, зареєстровані в країнах, які не співпрацюють у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом та компанії, що знаходяться під санкціями.

Орендарі земель, які працюють на них і мають право користування не пізніше ніж з 2010 року, можуть викупити землю з розстрочкою до 10 років за ціною нормативної грошової оцінки таких ділянок і без проведення земельних торгів. Право власності покупець отримує після першого платежу.

ЧИ МОЖУТЬ ЗЕМЛЮ КУПУВАТИ ІНОЗЕМЦІ

Іноземцям та іноземним компаніям володіти українською землею і компаніями, які є аграрними землевласниками, забороняється до проведення референдуму з цього питання.

У разі, якщо земельну ділянку виявляється у власності особи, якій володіти землею за цим законом заборонено, воно зобов'язане продати ділянку протягом року. Якщо землю протягом цього терміну не продадуть, ділянка підлягає конфіскації.

СКІЛЬКИ ЗЕМЛІ МОЖНА КУПИТИ

Загальна площа земель в приватній власності одного громадянина або ж учасників одного підприємства не може перевищувати 10 000 га. До 1 січня 2024 року ліміт землі в одних руках становить 100 га і право покупки земельної ділянки мають тільки фізичні особи. Якщо концентрація земель в одних руках перевищує цей ліміт, зайва земля конфіскується і продається на торгах. Це обмеження не стосується банків.

ЯКА ЗЕМЛЯ НЕ ПРОДАЄТЬСЯ

Землю державної та комунальної власності не буде продане. Також ділянки, розташовані на тимчасово окупованій території не продаються і не купуються, їх можна тільки передати у спадок. Не можуть бути передані в приватну власність земельні ділянки, розташовані ближче 50 кв від державного кордону, крім кордону, яка проходить по морю.

Законом також передбачено розробку урядом порядку фінпідтримки фермерів та приватних осіб для купівлі земельних ділянок.

Джерело та фото: Liga
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 531
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 067
0