Вчені НУБіП розробили та готові випускати тест-системи на коронавірус


Вчені НУБіП розробили та готові випускати тест-системи на коронавірус
16:09, 30 2020
1 641
0

Вчені Української лабораторії якості та безпеки продукції АПК Національного університету біоресурсів і природокористування України в партнерстві з компанією «Біотех Діагностик ЛТД» завершують розробку засобів для діагностики COVID-19.

Як говориться у повідомленні НУБіП, мова йде про швидку імунохроматографічну тест-систему для виявлення інфікованих осіб, у яких відсутні клінічні ознаки захворювання. Її можна застосовувати на контрольно-пропускних пунктах на кордонах, в аеропортах, в потягах, вона не потребує спеціального обладнання, та ІФА тест-систему для виявлення антитіл і ПЛР тест-систему для виявлення специфічних ділянок генів збудника — які можна використовувати в спеціалізованих лабораторіях.

Ця лінійка тест-систем дозволить реалізувати комплексний підхід всебічного епідемічного контролю за поширенням COVID-19, включаючи віддалені населені пункти, говорить ректор НУБіП Станіслав Ніколаєнко.

На даний час завершується виготовлення дослідних зразків тест-систем, які будуть передані для випробувань. У разі позитивних результатів випробувань, в університеті може бути налагоджене серійне виробництво засобів діагностики. Налаштування технологічної лінії потужністю 100-200 тисяч тестів/місяць потребує, фінансування в межах 6 млн грн.

Університет звернувся до Міністра освіти і науки України та Комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України щодо можливого виділення коштів на виробництво тестів.

Джерело та фото: seeds
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 555
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 078
0