Новий прилад для визначення вмісту сухої речовини в плодах

количество просмотров933   29-03-2020, 13:11
В рамках дослідницького проекту, підтриманого науково-дослідницькою організацією «Hort Innovation» і фінансується австралійським державним департаментом сільського господарства, водних ресурсів і навколишнього середовища, професор Керрі Уолш з Центрального Квінслендського уніваерсітета (CQUniversity, Австралія) розробив неінвазивний інструмент для визначення ступеня стиглості плодів перед збиранням.

Новий прилад сухі речовини

Його застосування дозволить знизити відходи виробництва, оскільки не потрібно проводити ручний аналіз готовності плодів, а також допоможе найбільш ефективно використовувати робочу силу, щоб модернізувати спосіб збору врожаю. У цьому проекті супутникові знімки з високою роздільною здатністю комбінуються з даними, отриманими з ручних пристроїв для сканування плодів, для кращого відображення змін в стані дерев, врожайності і зрілості плодів.

Портативний пристрій, що отримало назву F-750, було розроблено для оцінки зрілості плодів в саду, не пошкоджуючи їх. Використовуючи спектроскопію ближнього інфрачервоного діапазону (NIRS), вимірювач F-750 розраховує вміст сухої речовини в манго. Цей показник є мірою вмісту крохмалю і цукрів в плодах. Австралійська асоціація промислових виробників манго встановила специфікації вмісту сухої речовини для досягнення прийнятної якості продукції, і тепер вони пропонують послуги виробникам за рахунок фінансування «Hort Innovation» з визначення вмісту сухої речовини в садах перед збором врожаю за допомогою нового приладу.

За словами генерального директора «Hort Innovation» з досліджень і розробок Елісон Андерсон (Alison Anderson), можливості інструменту ширше, ніж просто вимірювання сухого речовини, і тепер включають більше просторових даних і аналітики. Хоча інструмент був спеціально розроблений для оцінки зрілості манго, його можна застосовувати і для інших плодів.

Джерело та фото: agri-gator