На Закарпатті виготовляють унікальну настоянку на основі чорного горіха

На Закарпатті виготовляють унікальну настоянку на основі чорного горіха
12:56, 26 2023
701
0

Відомий виробник фруктових дистилятів із Закарпаття Михайло Дробок презентував першу партію настоянки на чорному горіхові з додаванням ботанікалів. Горіхи для напою вирощує знаний у професійних колах Михайло Костюк з Львівщині, пише SEEDS.

За словами виробника напою, чорний горіх важливо збирати у правильній фазі достигання, – приблизно за день до того, як плід падатиме на землю. Михайло Дробок каже, що все треба робити оперативно.

«Далі відбувається перша витримка горіха, після якої все виливається, адже горіх настільки насичений ефірними оліями, що настій із нього не питкий. Тоді горіх заливають дистилятом і витримують у нержавіючій посудині мінімум 30 днів. Паралельно в окремих посудинах настоюються різні трави.


Після того як минуло 30 днів, настій горіха змішують із настоями трав. Зараз їх близько 50. Напій робив за профілем єгермейстера, тому частково знав, які трави потрібні, а частково експериментував. Настоянки трав додавав у різних пропорціях, обирав кращі зразки. І в результаті маємо напій, який готовий до презентації», – розповів Михайло Дробок журналу «Напої. Технології та Інновації».

Головне, за словами виробника, під час дегустацій першої партії почути думки інших людей, зауваження, а тоді вдосконалювати свій продукт відповідно до цього.

Михайло Дробок спеціалізується на виготовленні фруктових дистилятів. Так, минулого року виробник здобув 3 медалі за свої дистиляти на дегустаційному конкурсі INDEPENDENT СRAFT, який проводить Асоціація крафтових дистилерів України.

Джерело та фото: Seeds
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 175
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 926
0