Стало відомо, як виростуть рахунки за комуналку вже у липні

Стало відомо, як виростуть рахунки за комуналку вже у липні
12:25, 18 2023
383
0

В червні рахунки за комуналку у більшості українців стали значно нижчими. Це пов'язано із закінченням опалювального сезону. Оскільки у травні вже опалення не було, то вартість комунальних послуг вийшла скромнішою, ніж була взимку. Однак червень виявився єдиним місяцем, коли українці можуть порадіти невисоким рахункам за комуналку, бо вже у липні вони знову змиють гору. Пише today

Підвищення сум у платіжках буде пов'язане зі зростанням двох комунальних тарифів – на електроенергію та на воду.

Тариф на електроенергію
Тариф на електроенергію зріс уже з червня. Однак у червні користувачі розраховуються за травневе споживання, яке оплачувалося ще за старим тарифом. А ось вже у липні доведеться платити за новими рахунками за електрику. А оскільки тариф на електроенергію зріс з 1,44 грн/кВт-год до 2,64 (тобто на 83%), то суми в платіжках зростуть приблизно на стільки ж.

Таким чином, якщо сім'я, яка споживає в середньому за місяць 200 кВт-год електроенергії, досі платила 288 грн, то з липня доведеться платити їй за той самий обсяг споживання 528 гривень.

Ще більше доведеться платити тим, у кого нагрівання води не газове, а електричне. Там платіжки злетять понад тисячу гривень.

Тарифи на воду
Однак це ще не все. Найімовірніше, з 1 липня піднімуть також тарифи на водопостачання та каналізацію. НКРЕКП мала намір підвищити їх ще з початку поточного року, проте з того часу підвищення вже кілька разів переносили. Але тепер Асоціація "Укрводоканалекологія" вже звернулася з проханням до президента, аби той "натиснув" на НКРЕКП.

Аргументи водоканалів такі:
- галузь недоотримує близько третини грошей, потрібних хоча б на утримання сучасного стану систем водопостачання;
- для повної модернізації українських водопровідно-каналізаційних систем потрібно близько 40 млрд євро (!);
- зростають тарифи на електроенергію та зарплати працівників водоканалів. На покриття цих витрат грошей уже брати немає де.

Тому, найімовірніше, вже з липня в Україні будуть нові тарифи на воду. У різних водоканалів вони зростуть по-різному: розкид приросту цін - від 15 до 60%. А в середньому вода та каналізація подорожчають на 30%. Тобто, до платіжок за ці послуги доведеться додати ще одну третину колишньої ціни.

Таким чином, уже із серпня рахунки за комуналку можуть зрости в середньому на півтисячі гривень. Це не так болісно відчуватиметься під час неопалювального сезону. Однак із початком холодного сезону українським домогосподарствам доведеться віддавати за комуналку дуже великі гроші.

Джерело та фото: today.ua
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 179
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 926
0