Українці можуть отримати безкоштовну освіту: названо умови для оформлення ваучерів

Українці можуть отримати безкоштовну освіту: названо умови для оформлення ваучерів
23:25, 06 2023
347
0

Українці можуть здобути безкоштовну освіту. З 1 червня в державі спростили процедуру отримання ваучерів, повідомляє today.

У прес-службі Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України повідомили про проведення міжвідомчої наради з питань працевлаштування та професійного навчання внутрішньо переміщених осіб.

Участь у заході взяли представники Мінекономіки, Мінреінтеграції, Державної служби зайнятості, Мінсоцполітики, Федерації роботодавців України, обласних військових адміністрацій, а також інших відомств та організацій. Учасники наради обговорили програму ваучерів на навчання для працездатних ВПО від 45 років.

Йдеться про документи, які надають українцям право на безоплатне проходження навчання у навчальних закладах.

Зокрема, можна пройти спеціалізацію чи підвищення кваліфікації, підготовку за фахом для здобуття ступеня магістра чи магістра з іншої спеціальності. Визначено 123 спеціальності та професії, які можна опанувати завдяки підтримці держави.

У 1 червня подати заявку на здобуття ваучера на освіту можна, заповнивши онлайн-форму на сайті Держслужби зайнятості за посиланням.

У Держслужбі зайнятості зазначили, що заявки опрацьовуватимуть протягом трьох робочих днів. Якщо рішення про видачу ваучера буде схвалено, представник центру зайнятості проводитиме супровід особи до моменту підписання договору з навчальною установою.

Першого дня онлайн-заявки подали 11 осіб, 7 з яких є внутрішніми переселенцями. Українці вирішили навчатися медицини, інженерії програмного забезпечення, менеджменту, психології та соціальної роботи.

З початку року центри зайнятості видали вже понад 5000 ваучерів на безкоштовне навчання.

Джерело та фото: Today
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
28 501
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 661
0