USAID та Corteva Agriscience об'єднують свої зусилля на підтримку українських аграріїв


USAID та Corteva Agriscience об'єднують свої зусилля на підтримку українських аграріїв
21:03, 05 2023
572
0

Сьогодні Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках своєї програми «Ініціатива стійкості сільського господарства в Україні» (AGRI-Україна) оголосило про започаткування партнерства з компанією Corteva Agriscience, яке допоможе забезпечити негайні та більш довготермінові потреби українських с/г виробників у насінні соняшника та кукурудзи, засобах захисту рослин, а також фінансових ресурсах.

Corteva Agriscience, яка оголосила про своє рішення припинити діяльність у РФ після жорстокого кремлівського вторгнення в Україну, планує за наступні п'ять років наростити виробництво гібридного насіння кукурудзи та соняшника у цьому регіоні на 30%, аби забезпечити його стале постачання українським аграріям. Окрім того, Corteva розширює доступ українських виробників до найсучасніших технологій захисту рослин, допомоги у сфері агрономії, а також до фінансових інструментів – тобто до всіх необхідних компонентів, які дозволяють отримати високий і прибутковий врожай, що стане корисним для української економіки та сприятиме продовольчому забезпеченню світу.

Співпраця USAID з компанією Corteva стане продовженням діяльності програми AGRI-Україна, в рамках якої вже понад 13,7 тис. українських аграріїв отримали насіння, добрива, засоби захисту рослин, доступ до фінансування та інші різновиди допомоги. Загалом ця підтримка охоплює близько 29% зареєстрованих в Україні с/г виробників.

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну, сільське господарство являло собою основу української економіки. Воно забезпечувало майже 20% ВВП і 20% робочих місць, а також понад 40% загальних надходжень від експорту. Розв'язана Росією війна має значний негативний вплив на постачання продовольства у світі, та вже призвела до скорочення виробництва ячменю, кукурудзи, соняшника та пшениці в Україні на 30-40%. Українські аграрії і досі мають обмежений доступ до критично важливих елементів с/г виробництва – таких, яке насіння, добрива, фінансові ресурси та пальне для с/г техніки. Суттєво зросла вартість посіву, зрошування земель, внесення добрив, збору та перевезення врожаю – що скорочує основні джерела доходів для аграріїв і ставить під загрозу їхню здатність провести наступну посівну кампанію. Обсяги фінансування аграрної галузі є обмеженими, та неспроможні забезпечити потреби виробників, що дедалі зростають. Політика РФ навколо Чорноморської зернової ініціативи робить ці виклики ще жорсткішими.

USAID та Corteva Agriscience

Ініціатива AGRI-Україна забезпечує підтримку української економіки у важкий для неї час, а також сприяє пом'якшенню загальносвітової продовольчої кризи, яка поглиблюється внаслідок розв'язаної Росією війни проти України. З цією метою AGRI-Україна підвищує спроможність України виробляти та зберігати зернову продукцію, а також вивозити її до різних країн світу, надає критично потрібні елементи аграрного виробництва, сприяє вдосконаленню логістики та ефективності експортних перевезень залізницею, розширює доступ українських аграріїв до фінансових ресурсів, а також допомагає забезпечити їхні потреби у сферах зберігання, сушки та переробки продукції. Обсяг ресурсів, початково вкладених USAID у цю ініціативу, складав 100 млн. дол.; Агентство має намір залучити ще 150 млн. дол. додаткових коштів, у т.ч. від інших донорів, приватного бізнесу і благодійних фундацій, аби досягти загального обсягу у 250 млн. дол. У рамках ініціативи AGRI-Україна, Corteva нині долучається до тих компаній, які разом із USAID та у співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства України надають допомогу українському агросектору; до них уже належать Bayer, Grain Alliance, «Кернел», «Нібулон», Maersk, а також Світовий банк.

Більше дізнатися про ініціативу AGRI-Україна та про можливості для співпраці з USAID на підтримку українського агросектору можна на сторінці програми за адресою: usaid.gov.

Джерело та фото: пресреліз USAID
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 555
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 078
0