Українці мають право на 250 гривень надбавки до пенсії

Українці мають право на 250 гривень надбавки до пенсії
09:28, 04 2023
609
0

Українці мають право отримувати надбавку до пенсії за донорство. Її розмір становить 10% від середнього прожиткового мінімуму. На сьогодні він дорівнює 2589 грн. Таким чином, щомісячна надбавка до пенсії за донорство становить 258,90 грн. Право на таку надбавку мають лише ті громадяни, яким присвоєно звання Почесного донора України. Щоби претендувати на таке звання, потрібно регулярно складати кров, причому всі ці випадки мають бути задокументовані. Пише Today

Закон встановлює такі мінімальні нормативи для одержання звання Почесного донора:
- безкоштовне здавання 40 разових максимально допустимих доз крові;
- безкоштовне здавання 60 разових максимально допустимих доз плазми крові.

Маючи в активі такий донорський послужний список, можна отримати звання та нагрудний знак "Почесний донор України". І вже з документами, які підтверджують це звання, можна вирушати до Пенсійного фонду із заявою на виплату надбавки до пенсії.

Після індексації пенсії дехто залишився без донорської надбавки
Дехто з тих, хто отримував надбавку за донорство, скаржаться, що після індексації пенсії її перестали виплачувати. Фахівці ПФУ розповіли, у чому тут річ.

Як з'ясувалося, таке могло статися з тими, хто отримує низькі пенсії. У багатьох їхній розмір розрахункової пенсії не сягає навіть мінімальної пенсії, яка встановлена законом. З 1 грудня вона становила 2500 гривень, а з 1 березня 2023 року її розмір становить 2760 гривень.

Тому громадянам, у яких розрахункова пенсія нижча за цей рівень, довелося її штучно підтягувати до встановленого законом мінімуму. Таким чином, надбавка за донорство поглинулась тією сумою, яку доводиться доплачувати пенсіонеру, щоби він отримував мінімальну пенсію, встановлену законом.

Ну, а оскільки пенсію і так довелося завищувати штучно, то надбавка за донорство входить у цю суму і додатково не нараховується.

Джерело та фото: Today
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter


Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
27 837
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 302
0