Відкритий лист Віктора Іванчика - Астарта-Київ

количество просмотров863   25-03-2020, 13:17
Шановні колеги та партнери!

На зустрічах з менеджментом «Астарти» та у своїх інтерв’ю я неодноразово згадував книгу Нассіма Талеба про непередбачувані події і ризики, які автор називає «чорними лебедями», і те, як людство загалом і бізнес зокрема може їм протистояти, виховуючи в собі «антикрихкість».

віктор іванчик астарта

На жаль, такий «чорний лебідь» у вигляді пандемії коронавірусу COVID-19 стався на сьогодні у світовому масштабі, і ніхто, навіть найбільш розвинені країни, не був до цього готовим. Ця критична ситуація парадоксальним чином і дистанціювала людей, і об’єднала їх у боротьбі з інфекцією. Сьогодні влада і бізнес згуртовуються для вирішення проблеми забезпечення лікарень необхідними засобами захисту, дезінфекторами, експрес-тестами та обладнанням, створюються регіональні штаби по координації зусиль у профілактиці і протидії цьому захворюванню.

До кінця першого кварталу «Астарта» виділяє на заходи для подолання коронавірусу 15 млн грн. Ми закуповуємо і передаємо медичним закладам обладнання, тести, індивідуальні засоби захисту, дезінфікуючі засоби та інші необхідні матеріали. На сьогоднішній день допомогу отримали 24 лікарні у Полтавській, Хмельницькій, Вінницькій, Житомирській, Тернопільській, Харківській та Чернігівській областях, і ця програма підтримки продовжується. Також ми закупили 15 апаратів штучної вентиляції легень та 5 кисневих концентраторів для Глобинської, Шишацької, Семенівської, Решетилівської, Новосанжарської, Кобеляцької, Хорольської, Миргородської, Волочиської, Підволочиської, Лановецької, Красилівської, Чуднівської, Хмільницької, Диканської районних лікарень. Поставка цього обладнання очікується з-закордону в квітні-травні. Також ми передаємо для 36 лікарень набори з найнеобхіднішим для захисту лікарів.

Ще з середини лютого наша компанія почала централізовано впроваджувати на всіх підприємствах додаткові санітарні заходи. З 16 березня ми перевели максимальну кількість працівників на режим віддаленої роботи. При цьому нам вдалося швидко організувати повноцінну дистанційну роботу, і я вдячний команді за скоординовані дії і ефективну комунікацію: ми працюємо без втрат у продуктивності, продовжуємо проекти, швидко навчилися працювати через віддалені комунікаційні інструменти.

Як представники стратегічної агропромислової галузі, ми не можемо допустити зриву посівної або зупинки роботи тваринницьких ферм чи відвантаження нашої продукції з цукрових та соєпереробного заводів. Тому на виробництвах ми посилили захисні заходи: на підприємствах обладнані контрольні санітарні пункти, працівники забезпечені масками і рукавичками, у приміщеннях декілька разів на день здійснюється вологе прибирання з дезінфікуючими засобами. Ми щоденно збираємо і аналізуємо інформацію про стан здоров’я співробітників та їхніх родичів, ведемо інформаційно-роз’яснювальну роботу. З досвіду Китаю, Італії, Німеччини та інших країн очевидно, що вчасні протиепідемічні заходи і обмеження вкрай важливі. Звичайно, зміни в робочому режимі, пов’язані із загальнонаціональним карантином в Україні, стали справжнім викликом. Ми всі адаптуємося до нових умов, змінюємо способи взаємодії, шукаємо внутрішніх резервів для того, щоб зберігати спокій та особисту продуктивність. Найважливіше і найкраще, що доступне кожному працівнику в теперішніх умовах – це самодисципліна. Вона допомагає і зберегти ваше з родиною здоров’я, і підтримати у цей непростий час роботу компанії та загалом економіки нашої країни.

Ми вважаємо недоцільним запровадження надзвичайного стану в країні, оскільки це може призвести до значних втрат для економіки і фінансового забезпечення. Підприємці свідомі у своїй відповідальності по наповненню державного бюджету! Але для цього наші підприємства повинні працювати і направляти свою продукцію на внутрішній і зовнішні ринки!

«Астарта» готова надавати усім партнерам як методологічну, так і практичну допомогу.

Вірю, що спільними зусиллями ми все переможемо!

Генеральний директор агропромхолдингу "Астарта"

Віктор Іванчик

Джерело та фото: facebook