EOS Data Analytics Макса Полякова отримала перші оброблені знімки з агро-орієнтованого супутника EOS SAT-1

EOS Data Analytics Макса Полякова отримала перші оброблені знімки з агро-орієнтованого супутника EOS SAT-1
23:45, 24 2023
491
0

Компанія EOS Data Analytics (EOSDA), яка є глобальним постачальником аналітики супутникових зображень на основі штучного інтелекту та заснована Максом Поляковим, міжнародним підприємцем у галузі ІТ та космічних технологій, обробила перші комерційні знімки з EOS SAT-1. Це перший супутник у складі власного угруповання EOS SAT, який 3 січня 2023 року був виведений на низьку навколоземну орбіту ракетою Falcon 9 компанії SpaceX.

EOS SAT – це угруповання, що складається з семи малих оптичних супутників, які сприятимуть впровадженню сталого сільського господарства й моніторингу лісових угідь, надаючи високоякісні дані для аналізу. Планується, що EOS SAT досягне повної функціональності до 2025 року і охоплюватиме 100% територій країн з найбільшими площами сільськогосподарських угідь і лісів, що становить 98,5% таких земель у всьому світі.

Малий оптичний супутник EOS SAT-1, орієнтований на потреби сільського господарства, здатен щодня здійснювати моніторинг територій площею до мільйона квадратних кілометрів за допомогою 11 агро-орієнтованих спектральних каналів. Одразу після запуску команда EOSDA встановила стабільний зв'язок із супутником та почала передавати телеметрію на наземну станцію. Наступним завданням було переконатися, що бортовий комп'ютер належним чином обробляє дані як на рівні прошивки, так і на рівні програмного забезпечення. Нарешті, коли всі завдання з калібрування та валідації були успішно виконані, а корисне навантаження було введено в експлуатацію, EOSDA отримала перші оброблені знімки з EOS SAT-1.

Перші знімки супутника, отримані в результаті панхроматичного злиття, мають роздільну здатність 1,5 метра і охоплюють загальну площу 2550 квадратних кілометрів в іспанській провінції Сеговія. Зображення були оброблені в рамках рішення gs4EO від DEIMOS для наземного сегмента.

EOS Data Analytics Макса Полякова отримала перші оброблені знімки з агро-орієнтованого супутника EOS SAT-1
EOS Data Analytics Макса Полякова отримала перші оброблені знімки з агро-орієнтованого супутника EOS SAT-1
Зображення 1, 2, 3: супутниковий знімок провінції Сеговія в Іспанії, отриманий з EOS SAT-1. Зображення: EOS Data Analytics

Перед отриманням перших зображень команда EOSDA переконалася, що структура супутникової платформи, оптичні модулі, модулі зв'язку та енергосистеми, а також такі підсистеми, як система теплового навантаження, обробки бортових даних (OBDH) та системи орбітального контролю (AOCS), працюють належним чином і пройшли необхідні випробування. На етапі введення в експлуатацію планується провести ще більше тестів і перевірок, перш ніж дані супутника почнуть використовуватись в рішеннях EOSDA.

EOS Data Analytics Макса Полякова отримала перші оброблені знімки з агро-орієнтованого супутника EOS SAT-1
Фото з бортової камери супутника. Фото: EOS Data Analytics


“Ми з великим ентузіазмом відкриваємо цю нову сторінку нашої діяльності, яка дозволить нам ефективно використовувати власні набори даних, щоб надавати клієнтам і партнерам безпрецедентні можливості аналізу з ще більшою точністю. EOS Data Analytics продовжує впевнено крокувати шляхом інновацій, і ми з нетерпінням прагнемо до нових досягнень, які здійснять переворот в індустрії та будуть корисними для нашої глобальної спільноти”, – говорить Артем Анісімов, CEO компанії EOS Data Analytics.


“Ми неймовірно пишаємося роботою EOS SAT-1 та якістю зроблених ним знімків. Запуск першого у світі супутника, орієнтованого на потреби сільського господарства, став кульмінацією всіх попередніх досягнень Dragonfly Aerospace. Наша команда взяла безпосередню участь у розробці та виробництві кожної підсистеми супутника, і ми пишаємося тим, що створили один з найефективніших супутників з усіх, які були запущені до цього часу”, – додає Брайан Дін, CEO компанії Dragonfly Aerospace.


Завдяки технічним характеристикам сузір’ю EOS SAT невластиві такі проблеми сучасних супутників, як обмежена кількість спектральних каналів й низька роздільна здатність зображень, що дає змогу надавати ширші можливості у розв’язанні низки нагальних світових проблем, серед яких насамперед сприяння забезпеченню продовольчої безпеки.

Планується, що EOS SAT-2 та наступні супутники у складі сузір’я будуть виведені на низьку навколоземну орбіту до 2025 року, і угруповання EOS SAT досягне повної експлуатаційної потужності у 2025 році.

Джерело та фото: прес-офіс EOS Data Analytics
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
27 205
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 033
0