Коли форма має значення: особливості профільних труб та їх переваги перед круглими

Коли форма має значення: особливості профільних труб та їх переваги перед круглими
14:50, 20 2023
533
0

Сталь – це дуже твердий та міцний продукт, який складно згинати чи формувати. Між іншим, з неї виготовляють круглі та квадратні труби. Профільні труби представлені у металопрокаті у вигляді квадратних або прямокутних виробів. Круглі труби теж є поширеним елементом будівництва. Що до профільних труб, то їх зручна геометрична форма робить монтаж виробів простим, а експлуатацію - зручною та довготривалою. Круглі та квадратні труби можуть відрізнятися за діаметром, товщиною, типом і маркуванням сталі, видом вальцювання, а також захисним покриттям, яке наносять зверху виробу.

Яка різниця між круглими та профільними


Круглі труби - це універсальний вид металопрокату. Така форма дуже поширена, оскільки вимагає менше витрат матеріалу під час виробництва, що робить вагу готових елементів легшими, а собівартість дешевшою.
Ефективність круглих труб також обумовлена:
✔️ Тим, що обтічна форма знижує тертя рідини.
✔️ Також їх легко різати, зварювати та герметизувати.
✔️ Вони витримують великий тиск рідини або газу.
✔️Ці циліндричні конструкції доречні майже у всіх сферах діяльності, починаючи з водопровідних, опалювальних систем до транспортування нафти.

Для чого використовують квадратні труби, якщо переваги круглих очевидні?


Будівельні проекти часом бувають настільки унікальними та складними, що доводиться застосовувати весь арсенал можливих конструкцій для досягнення оптимального результату.

Труби квадратної форми доречні у таких випадках:
✔️ Необхідно забезпечити безпеку при тривалих транспортуваннях, оскільки такі труби не кататимуться по поверхні транспорту.
✔️ Також квадратна форма дозволяє закріпити трубу на будь-якій поверхні та в незручних місцях, якомога ближче до стіни або стелі.
✔️ Такі конструкції заощаджують простір, підвищують захист електропроводки, прокладеної всередині.
✔️ А завдяки спеціальним ребрам жорсткості їх легко поєднувати один з одним і комбінувати в досить легкі металоконструкції.

Металеві труби, незалежно від їхньої форми, досить часто використовують у промисловій сфері.

Що необхідно враховувати при виборі профільних труб і де вони використовуються


Якщо говорити про квадратну або прямокутну трубу, її використовують для виготовлення висувних, телескопічних виробів, причепів та елементів сільгосптехніки. Також профільна труба підійде для каркасів навісів, кіосків, парканів та інше.

Є деякі нюанси, які потрібно враховувати, вибираючи профільні труби для майбутнього будівельного проекту. Найголовніший критерій, на якому варто звертати увагу, це діаметр та товщина труби. Вибір розміру та товщини стінки залежить від того, в якій сфері вона використовуватиметься. Крім цього, важливими критеріями є:
✔️ вага майбутнього виробу;
✔️ потенційне навантаження на конструкцію;
✔️ тип кріплення готового виробу;
✔️ витрати на транспортування.

Також варто враховувати майбутнє місце встановлення металоконструкції, зовнішні фактори та ступінь їхнього впливу на деформацію конструкцій.

Джерело та фото: пресреліз Dimaxtd
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
27 205
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 033
0