Українці можуть отримати 27 тис. грн від Центру зайнятості: як працює програма допомоги

Українці можуть отримати 27 тис. грн від Центру зайнятості: як працює програма допомоги
14:20, 20 2023
367
0

Державна служба зайнятості роздає українцям ваучери на суму 27 тис. грн. Їх можна буде використати на оплату навчання у професійно-технічних та вищих навчальних закладах України. Пише biz.today.ua

Таким чином, уряд вирішив підтримати конкурентоспроможність українців на ринку праці, поклавши відповідальність за це на центри зайнятості.

Програма допомоги українським громадянам передбачає можливість перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації з однієї з 70 професій та спеціальностей з "Переліку професій".

Ваучери розрізняються за сумами залежно від вартості навчання для конкретної спеціальності, однак вони не можуть бути вищими за десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. На сьогодні це 26,8 тис. грн. Якщо вартість навчання перевищуватиме цей розмір, то одержувач ваучера або його роботодавець повинні будуть покрити різницю.

Ваучер надають за умови, що у громадянина:
✔️ є професійно-технічна чи вища освіта;
✔️ він зареєстрований у службі зайнятості як безробітний;
✔️ не проходив перепідготовку за направленням служби зайнятості.

Як отримати ваучер на 27 тис. грн.


Безробітні громадяни можуть подавати заяви на отримання ваучера до будь-якого центру зайнятості.

З собою потрібно мати такий пакет документів:
✔️ паспорт громадянина України;
✔️ реєстраційний номер облікової картки платника податків;
✔️ трудову книжку;
✔️ документи про здобуту освіту.

Після цього заявник самостійно або разом із спеціалістом центру зайнятості мають обрати спеціальність, форму та місце навчання. Від центру зайнятості має надійти повідомлення про прийняте рішення щодо видачі ваучера. Протягом п'яти робочих днів потрібно отримати ваучер у центрі зайнятості. Протягом 90 днів після цього укладається договір із навчальним закладом про проходження навчання.

З переліком професій та спеціальностей, навчальних закладів, повним переліком необхідних документів та більш детальною інформацією про видачу ваучерів можна ознайомитись за посиланням.

Джерело та фото: Today
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
27 205
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 033
0