РЕКОМЕНДУЄМО

ЦІКАВЕ НА AGRITEKA

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Непомічений перший симптом короновівруса

количество просмотров228   25-03-2020, 11:45
Групи лікарів рекомендують проводити тестування та ізолювати людей з цим сиптомом, навіть за відсутності інших ознак хвороби.

перший симптом короновівруса

Дедалі більше лікарів підозрюють, що для багатьох пацієнтів першим симптомом нової коронавірусної інфекції COVID-19 – ще до кашлю або лихоманки – може бути втрата смаку, нюху або усього разом.

Про це йдеться у матеріалі The New York Times, який розшукав докази того, що ці непримітні симптоми можуть бути передвісниками нової хвороби.

"Практично у всіх, хто перебуває в лікарні, така ж історія", - сказав виданню італійський медик Марко Метра, в лікарні якого сотні пацієнтів з COVID-19.

"Ви питаєте пацієнта про дружину або чоловіка, і він каже "Моя дружина щойно втратила нюх і смак, але в іншому почувається добре". Припускається, що вона заражена у легкій формі і може переносити хворобу.

Зазначається, що експерти визнали докази достатніми для того, аби 21 березня група авторитетних американських лікарів, які займаються лікуванням головних і шийних відділів, закликала додати в список критеріїв скринінгу COVID-19 аносмію – втрату смаку і нюху, у разі відсутності в людини алергії та синуситу.

Дослідження, проведене в Південній Кореї показало, що 30% з приблизно двох тисяч пацієнтів з позитивним результатом на коронавірус повідомили про наявність аносмії.

Ранні дослідження в Китаї та Італії, схоже, також підтверджують це явище і видання цитує двох дослідників, які сказали, що спостерігали те ж саме в Німеччині.

За словами професора медицини з Університету Людвіга-Максиміліана в Мюнхені, який говорив з The New York Times, є хороші новини: до більшості пацієнтів почуття смаку та нюху повертаються одразу після одужання.

Групи лікарів рекомендують тестувати та ізолювати людей, які втрачають здатність відчувати запах і смак, навіть якщо у них немає інших симптомів.

Джерело та фото: tsn.ua

наколенке