Українські вина - знахідки для гурманів
Ukrainesecrets, в першу чергу, екологічний, а також свідомий, стильний і сучасний. Він допомагає знайти водночас унікальні та універсальні подарункові рішення для наших клієнтів та партнерів. Наш бренд, безперечно, надійний. Він як видавництво, в якому друкуються тільки бестселери. Випускаємо, як класиків, так і молодих нікому невідомих, але шалено талановитих письменників:)
Він - магнетична людина, яка запам'ятовується назавжди, багато не говорить, але її завжди розуміють без зайвих слів. Ця людина надихається та сама надихає, вона притягує талановитих митців, любить слухати їхні історії. Вона прагне змінити світ на краще, захоплюється мистецтвом, історією, любить гарно попоїсти, вона - гедоніст!
Буває, хочеться посмакувати українським вином. На допомогу приходить сомельє, але часто все закінчується Італією, Іспанією, Францією, і до українського вина справа знов не доходить... Аби не потрапляти в подібні ситуації і легко орієнтуватись в локальних винах, ми зібрали важливу інформацію про видатних виробників вина, яких ми радимо вам скуштувати.
Шаба-Абага - так іменували це місце турки. Швейцарські колоністи скоротили назву до Шабо. Виноробством з VI ст. тут займались греки та генуезці. Український центр культури вина Шабо має історичні передумови.
Виноробня Шабо володіє старовинними швейцарськими підвалами, власним музеєм вина, фонтанами та навіть скульптурами. Тут створено єдиний в Україні центр культури вина. Недарма Одеський кінофестиваль саме тут проводив вечірку для гостей. В Шабо творять українське вино як з відомих сортів винограду, так і з унікального місцевого Тельт-і-Курюк, відомого з часів Османської імперії.
Філософія " Колоніста" складається з традиції, чесності та поваги до споживача. Виноробня свідомо відмовляється від хімічної обробки винограду, залишає обмежену кількість грон. З 2008 року консультанти з Франції допомагають створювати так зване чесне вино. Вина "Колоніст" стали відомі в дипломатичних колах Великобританії, Франції, Польщі, Німеччини. Якщо вітер занесе на Одещину на дегустацію українського вина від "Колоніста", то є шанс познайомитись і з "Бісером" з бульбашками тиражу 2017 року, котре отримало бронзу на Міжнародному дегустаційному конкурсі Ukraine Wine & Spirits. То буде "гра в бісер" в Бесарабії та ще й під локальні закуски.
Заради секретів виробництва ігристого вина Іван Плачков навіть працював деякий час на британській виноробні в графстві Кент.
Ще одна компанія виноробів одеського регіону, на перетині молдавських Кодр і Буджакського степу, починала свій шлях у 2008 році. Гулієв - нащадок грузинського винороба, який творить українське вино. Перші партії вина роздавались засновниками друзям як подарунки. Терпіння, селекція, надійне обладнання, своєчасна заміна бочок, використання надійних корків допомагають зберіганню якісного українського вина на шляху до столу виноманів. Ідея, що вина створені для друзів, залишилась одним із принципів Гулієвих.
"Виноробне господарство князя П. М. Трубецького" було відоме своїми рислінгами в царські часи, "Оксамитом України" та "Перлиною степу" - за радянської доби. З 2011 року, після глобальної реконструкції підприємств, вина набули популярності серед терруарних преміальних українських вин. Виноробня на схилах Каховського водосховища з банкет-холлом, готелем, оглядовим майданчиком є унікальним магнітом винного туризму в Україні.
Шато Чизай зачаровує. Там створена «Країна мрій» Олега Скрипки, виплекані кошерні, "авторські" та фруктові вина; навіть можна віднайти вино "Троянда Карпат".
Виноградний сік - то теж фірмовий напій "Чизаю". Для фанатів йоги та вина тут передбачені вправи на виноградних полях. До речі, Чизай тріумфував на «Wine & Spirits Ukraine Awards 2020».
Мета 46 Parallel Wine Group – зробити українське вино відомим на мапі виноробства Європи та світу. Стратегія, природні особливості 46 паралелі та бездоганний смак дають можливість бути серед рівних з виробниками Бургундії та Бордо. 2021 рік приніс визнання винам з авторських колекцій Grand Admiral Merlot – Cabernet Sauvignon. На сліпих дегустаціях конкурсу в Люксембурзі українське вино отримало найвищі нагороди від 250 професіоналів-дегустаторів.
А ви знали, що українське вино виробляють не тільки на півдні і заході країни, а й на сході? Молода амбітна команда виноробів з Мангушського району Донецької області створює історію виноробства Приазов'я. Почалося все в Італії з отриманої в подарунок пляшки гарного вина і натхненної розповіді господарів про той напій. У 2018 році С. Голубченко придбав землю і фахівці з України та Італії почали дослідження грунтів. Закуплені в італійському розпліднику Раушедо кущі гарно прижилися. У 2020 році власники приступили до будівництва виноробні, зібрали перший врожай і зрозуміли, що їм вдалося!
Українська виноробня з очевидною назвою «Виноман» дивує найпівнічнишими виноградниками, які ростуть на піщаному острові поруч з лісом і Десною на Чернігівщині. Раніше Борис Слабошевський був відомий як виробник чорної ікри, але хотів проявити себе ще й на землі. Всупереч рекомендаціям саджати яблука та груші на пустирі, він разом з партнером Сергієм Золотарем ризикнув і обрав виноград. Перший урожай був не надто високий, але з нього все ж таки отримали справжнє вино. На сьогоднішній день проводиться заміна сортів. Закупається виноград і в Одеській області. «Виноман» виробляє поки що до 15 тисяч пляшок вина, але вже має декілька винагород.
Цікавий факт: напівжуки, напівфантастичні метелики з'явилися на пляшках завдяки фантазії доньки власника.
Назву «Коблево» знають навіть непитущі. Це один з трьох найбільших виробників вина в Україні. Виноробня має свою велику історію з кінця 18 століття. Царський генерал, англієць Томас Кобле опікувався краєм і сприяв розвитку виноградарства. Назване на його честь селище було відоме через винзавод і в радянські часи. Поступово через винний туризм Коблево стало розвинутою курортною зоною. Підприємство випускає до 20 мільйонів пляшок вина на рік. Особливий засіб збору винограду в нічний час характерний для резервних вин. Білі вина виготовляються з охолодженого азотними установками винограду, рожеві – віджимом темних ягід і бродінням соку, червоні - бродінням ягід з мезгою. Теруарні вина "Коблево" виготовлені якісно і підкорили 14 країн світу за сучасними технологіями.
Шато Курінь – локальна крафтова українська виноробня на Херсонщині. Денис Халупенко, юрист за освітою, успадкував господарство від батька. Виноробство і сімейний бізнес повернули його з Німеччини. Зараз прямо серед виноградників в котеджі проживає його сім'я разом з дітьми, віслючком, страусом та іншими тваринками. Природні умови з вітрами і сонцем та вдале розташування дарують рослинам натуральний захист без хімічного навантаження. Денис навчається на технолога. За його словами, головне для вина – це грунт. Він дає вину і калій, і кальцій. Ціноутворення у «Куріня» орієнтоване на місцевих споживачів, тому дивує помірністю.
Авторське вино від першої ракетки України.
Вперше вино уславлений тенісист Сергій Стаховський спробував 2010 року у Франції. У 2015 році він взяв в оренду 20 гектарів виноградників. А вже в 2020 році спортсмен-винороб провів презентацію авторських вин. За минулі роки було пройдено шлях по заміні старих лоз, культивації і поливу та отримано перший вінтаж. Сергій називає закарпатське вино найбільш недооціненим. "Земля пов'язує нас лозами" - ці рядки поезії С. Жадана прикрашають пляшки вин Стаховського. Сергій наголошує, що украінському вину має дати шанс український споживач. Вино Стаховського потрапило до французького музею вин у Бордо та представляє українське вино серед найкращих світових виробників.
Серед поціновувачів вина в Україні є ті, хто давно стежить за брендами "Tintarella", "Villa Tinta", "Vinhol" та "Odessa Black" від "Винхол Оксамитне". Ще 120 років тому біля озера Ялпуг графом Давидовим було створене винне шато. З 1998 року Валерієм Тінтуловим засновано товариство виноробів «Винхол Оксамитне». Підприємство є одним з найбільших в Україні виробників вин з мускатів та одеського чорного винограду.
На Одеському винному тижні 2021 року нагороди за створені батьком вина отримав Костянтин Тінтулов.
У самому історичному центрі Одеси розмістилася одна з молодих виноробень «Одесос» з логотипом відомого всім Дюка Рішельє і гаслом: "Якість важливіша за об'єм". Головний винороб компанії Антон Йорданов здобув фахову освіту в болгарському Пловдіві. Засновник виробництва Сергій Швець завдяки випадковій екскурсії на виноробню змінив професію з інженера на винороба. Для виробництва тут використовуються сорти винограду трамінер Рожевий, Мерло і Каберне Совіньон. Вино Одесос уже отримало нагороди на конкурсі Decanter World Wine та деяких фестивалях виноробів України і балканських країн.
В Гусятині на Тернопільщині естетично тішить поціновувачів смачного і прекрасного рожевий квадрат, рожевий трикутник та біле коло на етикетках. То не тільки геометрія - а ще й шифри для сортових вин! Fathers wine в Гусятині на Тернопільщині файно творить палітру нових смаків.
У кожного з виноробів свій шлях до найкращого вина. Українська винарня "Касія " досить молода і невелика, що не заважає з любов'ю ставитись до кожної пляшки власного продукту. Господар Микола Касьяненко найкращими ароматами вважає чисте повітря змішане з запахом гарного вина. Крафтові винороби обрали своїм символом коня. Усе сімейство цінує цих елегантних тварин. "Шардоне" від "Касії" в 2020 році має відзнаку Винного гіду України. Розташована під Києвом виноробня використовує виноград з Одещини та бочки з Житомирщини.
Історія українського вина пишеться на наших очах. Товариство "Вина Запоріжжя" створило виробництво "GRAEVO" в 2014 році. Локальне вино виробляється з херсонського винограду на надсучасному італійському обладнанні. Невеликий об'єм виробництва дозволяє ретельно контролювати всі етапи винотворення. Вино виготовлене в історичній частині Верхньої Хортиці, поруч з 700 річним дубом, приваблює енергетикою. Особливо цікавими є вінтажні вина "GRAEVO". На екскурсіях по винарні пропонуються вишукані французькі страви з равликів від крафтових виробників.
Невелике підприємство виноробів "Бейкуш" не тільки створює колоритні вина, використовує для них амфори, а ще й проводить бочко-арт і конкурс селфі. Усе це відбувається на винарні Миколаївщини, виноградники якої ростуть в унікальному місці - на мисі Бейкуш.
Одна з найбільших виноробних компаній України. Залучені інвестиції з 2008 року складають більше 10 мільйонів євро. Особливістю підприємства є використання не тільки власного винограду, але і постачання його з-за кордону, з відомої Токайської долини. Такий розмах дозволяє виробляти лінійку вина на самі вибагливі смаки. Тому ж сприяють грунти і вода, збагачені цінними мікроелементами. Виробник розробив цікаву торгову марку вин Dog Smile з привабливою етикеткою та неймовірним м'яким, наче бархатним смаком. Для зручності передбачено фасування вина, крім скляних пляшок, в паки з краниками по 3 та 10 літрів, тому що гарного вина повинно бути багато.
Виноробня "Біологіст" малює на пляшках метеликів. Це надихає злетіти з легкістю на чергову дегустацію Wine Club Biologist на ВДНГ і посмакувати винами урожаю 2020 з непошкоджених ягід тільки зрілого винограду під смачні закуски та цікаві розповіді авторів напоїв.
Винарня "Лелека" прилетіла до родини українського вина не так давно. Енергійна команда під керівництвом Бесо Чіхрадзе одного разу вирішила замість експорту гарних вин з різних країн створити своє неповторне українське вино з південно-бессарабського винограду.
"Лелека" мандрує по кращих ресторанах Львова та Києва та впевнено знаходить друзів.
Автор: Галина Касьянова
Джерело та фото: пресреліз Ukrainesecrets
Якби ваш бренд був людиною, якою людиною він би був?
Він - магнетична людина, яка запам'ятовується назавжди, багато не говорить, але її завжди розуміють без зайвих слів. Ця людина надихається та сама надихає, вона притягує талановитих митців, любить слухати їхні історії. Вона прагне змінити світ на краще, захоплюється мистецтвом, історією, любить гарно попоїсти, вона - гедоніст!
Буває, хочеться посмакувати українським вином. На допомогу приходить сомельє, але часто все закінчується Італією, Іспанією, Францією, і до українського вина справа знов не доходить... Аби не потрапляти в подібні ситуації і легко орієнтуватись в локальних винах, ми зібрали важливу інформацію про видатних виробників вина, яких ми радимо вам скуштувати.
"Шабо"
Шаба-Абага - так іменували це місце турки. Швейцарські колоністи скоротили назву до Шабо. Виноробством з VI ст. тут займались греки та генуезці. Український центр культури вина Шабо має історичні передумови.
Виноробня Шабо володіє старовинними швейцарськими підвалами, власним музеєм вина, фонтанами та навіть скульптурами. Тут створено єдиний в Україні центр культури вина. Недарма Одеський кінофестиваль саме тут проводив вечірку для гостей. В Шабо творять українське вино як з відомих сортів винограду, так і з унікального місцевого Тельт-і-Курюк, відомого з часів Османської імперії.
"Колоніст"
Філософія " Колоніста" складається з традиції, чесності та поваги до споживача. Виноробня свідомо відмовляється від хімічної обробки винограду, залишає обмежену кількість грон. З 2008 року консультанти з Франції допомагають створювати так зване чесне вино. Вина "Колоніст" стали відомі в дипломатичних колах Великобританії, Франції, Польщі, Німеччини. Якщо вітер занесе на Одещину на дегустацію українського вина від "Колоніста", то є шанс познайомитись і з "Бісером" з бульбашками тиражу 2017 року, котре отримало бронзу на Міжнародному дегустаційному конкурсі Ukraine Wine & Spirits. То буде "гра в бісер" в Бесарабії та ще й під локальні закуски.
Заради секретів виробництва ігристого вина Іван Плачков навіть працював деякий час на британській виноробні в графстві Кент.
"Вина Гулієвих"
Ще одна компанія виноробів одеського регіону, на перетині молдавських Кодр і Буджакського степу, починала свій шлях у 2008 році. Гулієв - нащадок грузинського винороба, який творить українське вино. Перші партії вина роздавались засновниками друзям як подарунки. Терпіння, селекція, надійне обладнання, своєчасна заміна бочок, використання надійних корків допомагають зберіганню якісного українського вина на шляху до столу виноманів. Ідея, що вина створені для друзів, залишилась одним із принципів Гулієвих.
"Вина Трубецького"
"Виноробне господарство князя П. М. Трубецького" було відоме своїми рислінгами в царські часи, "Оксамитом України" та "Перлиною степу" - за радянської доби. З 2011 року, після глобальної реконструкції підприємств, вина набули популярності серед терруарних преміальних українських вин. Виноробня на схилах Каховського водосховища з банкет-холлом, готелем, оглядовим майданчиком є унікальним магнітом винного туризму в Україні.
"Чизай"
Шато Чизай зачаровує. Там створена «Країна мрій» Олега Скрипки, виплекані кошерні, "авторські" та фруктові вина; навіть можна віднайти вино "Троянда Карпат".
Виноградний сік - то теж фірмовий напій "Чизаю". Для фанатів йоги та вина тут передбачені вправи на виноградних полях. До речі, Чизай тріумфував на «Wine & Spirits Ukraine Awards 2020».
"46 Parallel"
Мета 46 Parallel Wine Group – зробити українське вино відомим на мапі виноробства Європи та світу. Стратегія, природні особливості 46 паралелі та бездоганний смак дають можливість бути серед рівних з виробниками Бургундії та Бордо. 2021 рік приніс визнання винам з авторських колекцій Grand Admiral Merlot – Cabernet Sauvignon. На сліпих дегустаціях конкурсу в Люксембурзі українське вино отримало найвищі нагороди від 250 професіоналів-дегустаторів.
"Вина Приазов'я"
А ви знали, що українське вино виробляють не тільки на півдні і заході країни, а й на сході? Молода амбітна команда виноробів з Мангушського району Донецької області створює історію виноробства Приазов'я. Почалося все в Італії з отриманої в подарунок пляшки гарного вина і натхненної розповіді господарів про той напій. У 2018 році С. Голубченко придбав землю і фахівці з України та Італії почали дослідження грунтів. Закуплені в італійському розпліднику Раушедо кущі гарно прижилися. У 2020 році власники приступили до будівництва виноробні, зібрали перший врожай і зрозуміли, що їм вдалося!
"Виноман"
Українська виноробня з очевидною назвою «Виноман» дивує найпівнічнишими виноградниками, які ростуть на піщаному острові поруч з лісом і Десною на Чернігівщині. Раніше Борис Слабошевський був відомий як виробник чорної ікри, але хотів проявити себе ще й на землі. Всупереч рекомендаціям саджати яблука та груші на пустирі, він разом з партнером Сергієм Золотарем ризикнув і обрав виноград. Перший урожай був не надто високий, але з нього все ж таки отримали справжнє вино. На сьогоднішній день проводиться заміна сортів. Закупається виноград і в Одеській області. «Виноман» виробляє поки що до 15 тисяч пляшок вина, але вже має декілька винагород.
Цікавий факт: напівжуки, напівфантастичні метелики з'явилися на пляшках завдяки фантазії доньки власника.
"Коблево"
Назву «Коблево» знають навіть непитущі. Це один з трьох найбільших виробників вина в Україні. Виноробня має свою велику історію з кінця 18 століття. Царський генерал, англієць Томас Кобле опікувався краєм і сприяв розвитку виноградарства. Назване на його честь селище було відоме через винзавод і в радянські часи. Поступово через винний туризм Коблево стало розвинутою курортною зоною. Підприємство випускає до 20 мільйонів пляшок вина на рік. Особливий засіб збору винограду в нічний час характерний для резервних вин. Білі вина виготовляються з охолодженого азотними установками винограду, рожеві – віджимом темних ягід і бродінням соку, червоні - бродінням ягід з мезгою. Теруарні вина "Коблево" виготовлені якісно і підкорили 14 країн світу за сучасними технологіями.
"Курінь"
Шато Курінь – локальна крафтова українська виноробня на Херсонщині. Денис Халупенко, юрист за освітою, успадкував господарство від батька. Виноробство і сімейний бізнес повернули його з Німеччини. Зараз прямо серед виноградників в котеджі проживає його сім'я разом з дітьми, віслючком, страусом та іншими тваринками. Природні умови з вітрами і сонцем та вдале розташування дарують рослинам натуральний захист без хімічного навантаження. Денис навчається на технолога. За його словами, головне для вина – це грунт. Він дає вину і калій, і кальцій. Ціноутворення у «Куріня» орієнтоване на місцевих споживачів, тому дивує помірністю.
Stakhovsky Wines
Авторське вино від першої ракетки України.
Вперше вино уславлений тенісист Сергій Стаховський спробував 2010 року у Франції. У 2015 році він взяв в оренду 20 гектарів виноградників. А вже в 2020 році спортсмен-винороб провів презентацію авторських вин. За минулі роки було пройдено шлях по заміні старих лоз, культивації і поливу та отримано перший вінтаж. Сергій називає закарпатське вино найбільш недооціненим. "Земля пов'язує нас лозами" - ці рядки поезії С. Жадана прикрашають пляшки вин Стаховського. Сергій наголошує, що украінському вину має дати шанс український споживач. Вино Стаховського потрапило до французького музею вин у Бордо та представляє українське вино серед найкращих світових виробників.
"Villa Tinta"
Серед поціновувачів вина в Україні є ті, хто давно стежить за брендами "Tintarella", "Villa Tinta", "Vinhol" та "Odessa Black" від "Винхол Оксамитне". Ще 120 років тому біля озера Ялпуг графом Давидовим було створене винне шато. З 1998 року Валерієм Тінтуловим засновано товариство виноробів «Винхол Оксамитне». Підприємство є одним з найбільших в Україні виробників вин з мускатів та одеського чорного винограду.
На Одеському винному тижні 2021 року нагороди за створені батьком вина отримав Костянтин Тінтулов.
"Одесос"
У самому історичному центрі Одеси розмістилася одна з молодих виноробень «Одесос» з логотипом відомого всім Дюка Рішельє і гаслом: "Якість важливіша за об'єм". Головний винороб компанії Антон Йорданов здобув фахову освіту в болгарському Пловдіві. Засновник виробництва Сергій Швець завдяки випадковій екскурсії на виноробню змінив професію з інженера на винороба. Для виробництва тут використовуються сорти винограду трамінер Рожевий, Мерло і Каберне Совіньон. Вино Одесос уже отримало нагороди на конкурсі Decanter World Wine та деяких фестивалях виноробів України і балканських країн.
"Fathers wine"
В Гусятині на Тернопільщині естетично тішить поціновувачів смачного і прекрасного рожевий квадрат, рожевий трикутник та біле коло на етикетках. То не тільки геометрія - а ще й шифри для сортових вин! Fathers wine в Гусятині на Тернопільщині файно творить палітру нових смаків.
"Касія"
У кожного з виноробів свій шлях до найкращого вина. Українська винарня "Касія " досить молода і невелика, що не заважає з любов'ю ставитись до кожної пляшки власного продукту. Господар Микола Касьяненко найкращими ароматами вважає чисте повітря змішане з запахом гарного вина. Крафтові винороби обрали своїм символом коня. Усе сімейство цінує цих елегантних тварин. "Шардоне" від "Касії" в 2020 році має відзнаку Винного гіду України. Розташована під Києвом виноробня використовує виноград з Одещини та бочки з Житомирщини.
"GRAEVO"
Історія українського вина пишеться на наших очах. Товариство "Вина Запоріжжя" створило виробництво "GRAEVO" в 2014 році. Локальне вино виробляється з херсонського винограду на надсучасному італійському обладнанні. Невеликий об'єм виробництва дозволяє ретельно контролювати всі етапи винотворення. Вино виготовлене в історичній частині Верхньої Хортиці, поруч з 700 річним дубом, приваблює енергетикою. Особливо цікавими є вінтажні вина "GRAEVO". На екскурсіях по винарні пропонуються вишукані французькі страви з равликів від крафтових виробників.
"Бейкуш"
Невелике підприємство виноробів "Бейкуш" не тільки створює колоритні вина, використовує для них амфори, а ще й проводить бочко-арт і конкурс селфі. Усе це відбувається на винарні Миколаївщини, виноградники якої ростуть в унікальному місці - на мисі Бейкуш.
Котнар
Одна з найбільших виноробних компаній України. Залучені інвестиції з 2008 року складають більше 10 мільйонів євро. Особливістю підприємства є використання не тільки власного винограду, але і постачання його з-за кордону, з відомої Токайської долини. Такий розмах дозволяє виробляти лінійку вина на самі вибагливі смаки. Тому ж сприяють грунти і вода, збагачені цінними мікроелементами. Виробник розробив цікаву торгову марку вин Dog Smile з привабливою етикеткою та неймовірним м'яким, наче бархатним смаком. Для зручності передбачено фасування вина, крім скляних пляшок, в паки з краниками по 3 та 10 літрів, тому що гарного вина повинно бути багато.
"Біологіст"
Виноробня "Біологіст" малює на пляшках метеликів. Це надихає злетіти з легкістю на чергову дегустацію Wine Club Biologist на ВДНГ і посмакувати винами урожаю 2020 з непошкоджених ягід тільки зрілого винограду під смачні закуски та цікаві розповіді авторів напоїв.
"Лелека"
Винарня "Лелека" прилетіла до родини українського вина не так давно. Енергійна команда під керівництвом Бесо Чіхрадзе одного разу вирішила замість експорту гарних вин з різних країн створити своє неповторне українське вино з південно-бессарабського винограду.
"Лелека" мандрує по кращих ресторанах Львова та Києва та впевнено знаходить друзів.
Автор: Галина Касьянова
Джерело та фото: пресреліз Ukrainesecrets
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...