Про перспективи вирощування малопоширеної нігелли

Про перспективи вирощування малопоширеної нігелли
Новини агробізнесу України
14:27, 29 сентябрь 2019
1 235
0
Перспективною нішевою культурою для агровиробників півдня України може стати чорнушка посівна або нігелла (Nigellasativa L.). Зазвичай цю рослину вирощують в якості спеції, хоча окрім цього рослина має лікарські, декоративні та ефіроолійні властивості. Повідомляє Superagronom.

вирощування нігелли

В Україні вперше чорнушку почали вирощувати у 1985 р., але згодом дещо забули про цю унікальну рослину. А унікальна вона тим, що має безліч напрямків використання. До того ж корисними є фактично усі органи рослини.

Насіння рослини, так званий чорний кмин, є ароматною харчовою добавкою, яка ж до того має й лікувальний ефект. Лабораторні дослідження насіння показали, що вони мають високий живильний потенціал завдяки вмісту білка (20,85%), жиру (38,20%) та вуглеводів (31,94%). Окрім цього, з нігелли отримують унікальну за своїми властивостями олію.

Нігелла невибаглива рослина, чудово себе почуває у засушливих умовах регіону. Рослина добре пристосовується до температурних перепадів. Зрошують нігеллу за необхідністю, інакше у засуху існує ризик появи павутинного кліща.

«Як відомо, кліщ любить ласувати клітинним соком рослини, що може призвести до втрати врожаю. Важливо робити зрошення вчасно, бо висока вологість повітря негативно впливає на розмноження павутинного кліща та сповільнюється період розвитку личинок, які вже вилупилися. Але, якщо говорити в цілому, пряний аромат нігелли відлякує від себе комах-шкідників», — стверджують фахівці.

Висаджувати рослину краще за все посівом насіння у ґрунт, бо пересадку сіянців нігелла переносить дуже важко. Не рекомендується при вирощуванні нігелли застосовувати мульчування, краще за все для цієї рослини підійде прополювання та розпушування ґрунту після зрошення.

Наразі на Українській зональної дослідної станції ВІЛР виконують роботи по введенню чорнушки в промислову культуру. Розроблено технологію механізованого прибирання сировини з використанням комбайна та очищенням насіння на зерноочисних машинах.

І хоча потрібне детальніше дослідження у сфері проведення лабораторно-польових та експериментальних дослідів для отримання точнішої інформації у сфері вирощування нігелли у південних регіонах, все ж саме південь України має багато переваг і потенційних можливостей для вирощування цієї культури: як ґрунтових — кліматичних характеристик, так й економічних перспектив.

Джерело: kurkul
Фото: agropolit
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Коментарії (0)


Топ категорії
Українським аграріям готують величезні штрафи Українським аграріям готують величезні штрафи
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
12 004
0
В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї
Оформляти ФОП і декларувати доходи змусять жителів сіл, які не здали в оренду свої земельні ділянки, а обробляють їх...
04.04.21
8 327
0