"Кожен день запізнення з висівом цукрових буряків знижує врожайність"

16:08, 28 2023
584
0

Посів цукрових буряків — відповідальний процес. Рівномірний розподіл рослин на полі забезпечує оптимальну густоту стояння, яка визначає врожайність і якість цукрових буряків; створює передумови для використання генетичного потенціалу продуктивності гібридів. Головний агроном Астарти з вирощування цукрових буряків Алішер Нурмухаммедов поділився рекомендаціями про технології сівби цукрових буряків.

Він зазначив, що цукровий буряк — це рослина довгого дня. Сонячне світло в травні, червні та липні має вирішальне значення. Довгі дні впливають на вегетацію рослин, сприяючи отриманню більшого врожаю, накопиченню в листках великої кількості цукру, яка потім перейде в коренеплід. Саме тому сівбу цукрового буряка важливо провести у максимально стислі терміни.

За словами фахівця, ранні сходи дають змогу отримати добру розвинуту листкову масу, раннє змикання рядків, що краще використовує довгі дні червня і липня для високої асиміляції. Він наголосив, що кожен день запізнення з висівом знижує врожайність.

— Сівбу починають, коли температура на глибині 10 см сягає 5-6°C, у ґрунті є достатня кількість вологи для отримання дружних сходів. Тобто цей строк залежить від погодних умов та стану ґрунту у вашому регіоні, — зазначив Алішер Нурмухаммедов.


Експерт наголосив, що між нормою висіву, густотою стояння рослин, врожайністю і якісними показниками цукрових буряків існує прямий зв’язок. Рекомендована густота на час збирання — 100-110 тис. рослин/га. До неї слід додати 10-15% на польову схожість + витрати густоти через чинники, які важко контролювати, наприклад, довгоносик.

Джерело та фото: Growhow
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
27 205
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 033
0