Міни на полях України шукатимуть агродрони

Міни на полях України шукатимуть агродрони
13:33, 23 2023
417
0

Польський благодійний фонд “Fundacja POSTUP” протестував на Київщині нову технологію ідентифікації мін і вибухових предметів за допомогою дронів, пише SEEDS.

Ця система сканування боєприпасів називається магнітометр, який використовується разом із комерційним дроном для обприскування полів. До нього додатково розробили виніс – конструкцію, яка кріпиться до безпілотника.

“На основі цієї системи ми скануємо певне поле, обробляємо дані і отримуємо карту мінного поля, яке сапери можуть далі використовувати у своїй роботі”, — розповів засновник і директор фонду Влад Козак “Укрінформу“.


Як це працює. У виніс вставляється магнітометр – це карбонова палиця довжиною трохи більше метра, на кінцях якої знаходяться два сенсори із частотою 200 Герц. Вони заміряють магнітний фон поля.

Коли безпілотник злітає, то магнітометр опускається на відстань орієнтовно два метри від нього. Це дозволяє утримувати його ближче до поля (0,3-0,7 м) та подалі від самого БПЛА, оскільки в ньому багато металевих елементів.

Дані фіксуються з магнітометра та дрона, аби уникнути похибки вимірювання, що може становити до двох метрів. Нині розробники працюють над покращенням виносу та проводять випробування на тестових полях.

“Вже проводили тестування на реальному мінному полі – у Балаклійському районі Харківської області”, — каже Козак.


Джерело та фото: SEEDS
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
27 205
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 033
0