Українським аграріям обіцяють повернути пільгове кредитування


Українським аграріям обіцяють повернути пільгове кредитування
12:01, 13 2023
517
0

Найближчим часом Кабінет Міністрів відновить пільгове кредитування для аграріїв у межах державної програми “5-7-9”. Держава надаватиме кредитні гарантії до 50% від суми позики. Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, пише agro-center

За його словами, плановий розмір кредитної гарантії буде на рівні 50% від суми кредиту.

Сольський також зазначив:
У парламенті перебувають законопроєкти, якими передбачено звільнення від оподаткування платників єдиного податку четвертої групи за земельні ділянки, що розташовані на територіях бойових дій та/або тимчасово окупованих територіях. Також мають звільнити від сплати податку на нерухомість власників знищеного або пошкодженого майна в результаті збройної агресії рф.


Зазначимо, в Україні напередодні весняної посівної склалася ситуація, яка більш критична для агросектору, ніж на початку війни.

У 2022 році, коли почалася війна, аграрії задіяли всі власні ресурси, під мінами та обстрілами вийшли в поля, аби забезпечити продовольчу безпеку країни. Тоді посівну врятувала програма пільгового кредитування для товаровиробників “5-7-9”, якою скористалися близько 44 тис. агровиробників.

Наразі аграрії зіткнулися з тим, що програма пільгового кредитування від держави не продовжена. У фермерів немає коштів, щоб закупити паливно-мастильні матеріли, насіння, добрива тощо.

Тому без пільгового кредитування посівної є ризик, що чимало виробників с/г продукції припинять господарську діяльність.

Як раніше повідомив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук:

За попередніми прогнозами, посівні площі цьогоріч зменшаться на 7 млн га порівняно із довоєнним показником.


Наразі в Україні понад 5 мільйонів гектар (50 тисяч км2) сільськогосподарської землі непридатні до використання. Причина – діяльність країни-агресорки рф на цих територіях.

Джерело та фото: AgroCenter
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 534
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 067
0