Розвиток технологій управління моніторингом посівів зростає на 15% щороку

Розвиток технологій управління моніторингом посівів зростає на 15% щороку
15:19, 09 2023
309
0
альтернативный текст
MarketsAndMarkets, аналітична агенція, провела дослідження ринку, що стосується засобів для моніторингу стану рослин. Згідно з прогнозами, до 2025 року цей ринок зросте до $4,4 млрд, що на два рази перевищує його обсяг у 2020 році - $2,2 млрд. Щорічний темп зростання ринку становить 15,2%, що є високим показником.

Дослідження включає аналіз впливу пандемії Covid-19 на ринок, огляд основних пропозицій від постачальників (програмного забезпечення та сервісу), огляд технологій (включаючи внесення добрив та обприскування зі змінними нормами), а також використання спеціалізованих застосунків для картографування полів, моніторингу ґрунту та стану рослин тощо.

Основними гравцями на ринку є компанії Topcon Corporation з Японії, Trimble з США, The Climate Corporation з США, Yara International з Норвегії та CropX Technologies з Ізраїлю.

Пандемія стала своєрідним каталізатором розвитку моніторингових технологій


Вплив COVID-19


Аналізуючи вплив пандемії Covid-19 на аграрний сектор, можна зробити висновок, що він мав невеликий короткотерміновий ефект, пов'язаний зі зменшенням постачання компонентів для виробництва засобів моніторингу. Тому, у першій половині маркетингового року 2020–2021, ключові виробники сільгоспобладнання, такі як John Deer, AGCO та CNH, зменшили обсяги продажу на 10–20%. Однак пандемія може допомогти розвитку моніторингових технологій, призначених для зменшення залежності агросектору від людської праці, тому він може отримати користь від цього кризового періоду.

Новітні технології, які надають інформацію про стан ґрунту і рослин, дозволяють збільшити врожайність та знизити витрати на операції. Основним трендом в аграрному секторі є використання інтелектуальних датчиків, які дозволяють збирати та аналізувати дані про стан рослин, їхнє здоров'я та потреби в добривах та воді. За даними аналітичної агенції MarketsAndMarkets, ринок засобів для моніторингу стану рослин зросте до $4,4 млрд до 2025 року, що на 15,2% більше, ніж у 2020 році. Компанії, які лідирують на ринку, - Topcon Corporation (Японія), Trimble (США), The Climate Corporation (США), Yara International (Норвегія) та CropX Technologies (Ізраїль).

Штучний інтелект


Завдяки значному розвитку і поширенню самих датчиків, використання інтелектуальних сенсорів стало основним трендом у сільському господарстві. Поява пристроїв на базі штучного інтелекту (AI) для моніторингу рослин стала одним з провідних факторів стрімкого зростання ринку.

Компанії, такі як Prospero Technologies (Ізраїль), Blue River Technology (США), Bosch (Німеччина), CropIn Technology (Індія), Sigfox (Франція), значно вплинули на ринок, запропонувавши технології на основі штучного інтелекту для кращого моніторингу посівів. Ця невелика група компаній сприяла стрімкому розвитку ринку та зростанню його обсягів.

Проникнення технологій моніторингу посівів у невеликі ферми зростатиме найвищими темпами, оскільки нові розробки стають більш доступними, а використання штучного інтелекту вирішує багато проблем у вирощуванні рослин.

Розмір господарства матиме значення


Використання технологій моніторингу було найбільш вигідним на великих площах. Проте в середніх господарствах досліджуваний період відзначається збільшенням частки ринку.

Особливо стосується це регіону Азійсько-Тихоокеанського басейну. Там моніторинг рослин на початковому етапі розвитку, але очікується, що протягом передбачуваного періоду розміри застосування збільшаться.

Австралія веде серед країн Азійсько-Тихоокеанського регіону за часткою на ринку. Також значний потенціал для росту має Китай, який вклав великі кошти в аграрні технології, включаючи виробництво агродронів. При цьому більшість господарств в країнах, таких як Китай, Індія та Японія, мають площу менше 100 га. Очікується, що впровадження технологій моніторингу посівів у невеликих фермерських господарствах буде найшвидшим.

Протягом найближчого майбутнього, пристрої з GPS/GNSS, технології розпізнавання об’єктів та фотографування будуть найбільш поширеними.

Попит на GPS/GNSS


В найближчому майбутньому значний розвиток очікується для пристроїв GPS/GNSS, які використовуються для картографування полів, відбору проб грунту, навігації, моніторингу посівів, посіву та внесення добрив зі змінною нормою, обприскування зі змінною нормою, а також для картографування врожайності.

У Північній Америці, очікується, що найбільшим ринком для моніторингу посівів стануть США. Останні роки там істотно зросла швидкість впровадження технологій із змінною нормою внесення, систем GPS-наведення та ін.

До того ж, для систем моніторингу активно застосовуються технології розпізнавання об’єктів (наприклад розрізнення бур'янів і культурних рослин) та фотографування (деякі системи штучного інтелекту можуть прогнозувати врожайність за допомогою порівняння знімків зерна з поля та еталонних зразків).

Фото: прес реліз freepik
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
26 899
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
17 894
0