10 простих секретів, як заощадити на розсаді

10 простих секретів, як заощадити на розсаді
22:15, 07 2023
417
0
альтернативный текст
Який садівник не мріє про рясну, міцну та здорову розсаду? Часом ми готові вкласти значну частину своїх коштів у ґрунт та інші необхідні матеріали, аби досягти благородної мети. Але чи дійсно потрібно витрачати стільки коштів? Сьогодні ми розглянемо, як можна заощадити на розсаді!

Як економити на розсаді?


Чи рахували ви коли-небудь, скільки витрачаєте на різні садові пристосування: інвентар, розсадні ємності, лійки, шланги, обприскувачі, добрива, захисні препарати? А скільки вам коштує посадковий матеріал кожного нового сезону? Якщо зважити все це разом, можна зрозуміти, що садівництво не така вигідна справа, як могло здатися.

Але не варто зневірятися: є багато способів економити на догляді за садом і городом. Начнемо з підготовки розсади.



Самостійне вирощування розсади


Щоб заощадити на розсаді, розгляньте можливість самостійного вирощування розсади овочів та квітів. Хоча найпростішим і найшвидшим способом є придбання розсади в садовому центрі або на ринку, оптимальним рішенням буде самостійний посів і вирощування.

Це може забрати трохи часу та зусиль, адже для деяких овочів, наприклад, перцю і баклажанів, посів вже потрібно робити в лютому, а квіти, такі як еустома, потрібно сіяти в грудні. Однак, якщо врахувати всі витрати на придбання готової розсади, результат буде того вартий. Безпечніше знати, що саме ви садите і як доглядати за ним.

Тож, скористайтеся нашими порадами, візьміться за роботу і не бійтеся експериментувати – все вийде на славу!

Приготуйте власну грунтосуміш безкоштовно


Якщо вам потрібний готовий ґрунт для розсади, то найпростіше його придбати у садовому центрі. Однак, ціни на цей товар можуть бути досить високими, особливо якщо вам потрібні значні обсяги. Купуючи готову грунтосуміш, ви не зможете заощадити. Але, якщо заздалегідь підготувати ґрунт з городу та інших природних компонентів, таких як пісок, торф та зола, необхідних для приготування якісної суміші, то ви можете мінімізувати витрати або навіть уникнути їх повністю.

Використовуйте ємності від продуктів для розсади замість касет


контейнері для рассади
Щоб заощадити на розсаді, використовуйте ємності, що залишилися від харчових продуктів, замість купівлі касет для розсади, горщиків та контейнерів. Стаканчики з-під сметани, йогуртів, контейнери для заморозки, пластикові пляшки, тетрапаки, лотки з-під яєць, картонні втулки від паперових рушників або туалетного паперу - все це можна використовувати як "горщики" для пікіровки сіянців.

Можливо, естетика вашого віконця постраждає, але якщо ваша мета - раціонально витрачати кошти, то це може стати відмінним варіантом. Але перелік підручних ємностей для розсади не обмежується тільки перерахованими.

Садіть у багаторазові контейнери


Якщо вам важливо, щоб ваша кухня не була засмічена та вікна з розсадою виглядали охайно, то вам знадобиться знайти відповідні розсадні ящики або горщики. Ці товари можна придбати за доступною ціною, достатньо тільки витратити трохи часу на пошук і порівняння пропозицій різних магазинів. Найзручніше це робити онлайн, а якщо підпишетесь на розсилки садових центрів, то зможете успішно придбати товари за акційною ціною - їх проводять часто напередодні сезону.

Вибір міцних багаторазових контейнерів з пластику допоможе вам зекономити гроші, оскільки вони будуть служити вам протягом багатьох років. Але не варто купувати торф'яні стаканчики або таблетки, оскільки це, мабуть, найдорожчий варіант розсадної "упаковки".

Як заощадити на насінні розсаді? – вибирайте насіння в білих пакетиках


У садових магазинах, на верхніх полицях, можна побачити барвисто оформлені пакетики з насінням. Ці пакетики зазвичай є найдорожчими. Однак, якщо поглянути на нижні полиці, то можна знайти ті ж сорти насіння від тих же виробників, що й на верхніх полицях, упаковані в звичайні білі пакетики з чорним написом. Ці упаковки коштують на 1,5-2 рази дешевше за кольорові, але насіння з них, за досвідом городників, проростає швидше, і саджанці ростуть кращими та міцнішими. Головне у насінні - його якість, а не оформлення упаковки. Тому, навіщо переплачувати за кольорові пакетики.

Купуйте насіння у складчину із сусідами


Придбання насіння для майбутнього сезону завжди пов'язано з певним ризиком - занадто багато насіння може виявитися непотрібним і нічого не дати. Але якщо ви зберетесь домовитися зі своїми сусідами по дачі і збирати кошти на спільну покупку, ви зможете спробувати більше нових сортів за менші гроші. Також, купуючи насіння разом, ви зможете позмагатися між собою, порівнявши агротехніку, умови посадки та результати врожаю. Це дозволить вам не тільки отримати якісне насіння, а й зробити процес посадки цікавішим і кориснішим.

Використовуйте природні стимулятори росту


Більшість досвідчених городників знають, що перед посівом насіння бажано його замочити в стимуляторі росту або принаймні у розчині марганцу. Зазвичай для цього використовують промислові стимулятори, такі як "Епін-Екстра", "Циркон", "Гетероауксин", "Янтарин". Покупка цих препаратів, звісно, коштує гроші, але насправді така необхідність не стільки нагальна. Особливо, якщо у вас на підвіконні росте алое. Сік цієї рослини з успіхом може замінити всі перераховані препарати та навіть допомогти проростити застаріле насіння.

Якщо ж у вас немає алое або вам потрібно проростити насіння перцю (з ним сік алое несумісний), можна використати інші безкоштовні природні стимулятори. Наприклад, медовий або зольний розчин, картопляний сік або, якщо дуже потрібно, горілку.

Як заощадити на розсаді? – Вибирайте “вигідні” добрива


Для того, щоб розсада належним чином розвивалась, мала густу зелень та добре розвинену кореневу систему, необхідні поживні елементи, зокрема азот та фосфор, а також інші мікроелементи, такі як калій, кальцій та магній. Багато садівників бояться використовувати мінеральні добрива, переймуючись про хімічні речовини, і замість цього витрачають великі кошти на придбання дорогих органічних добрив. Однак цей страх здається незаснованим - при дотриманні інструкції з дозування та застосування мінеральні добрива можуть бути чудовим вибором, оскільки коштують часто дешевше, та витрати на них менші.

Якщо ви все ж віддаєте перевагу органічним добривам, то оберіть один із безкоштовних народних засобів для підживлення, які є доступними в кожному домі.

Придбайте світлодіоди замість дорогих фітоламп та заощадьте на розсаді


світодіодні лампи
Не обов'язково витрачати великі гроші на найновішу та найдорожчу фітолампу. Ваші рослини не розрізнять її від звичайного світлодіодного світильника, який можна купити в будь-якому магазині товарів для дому. Головне - встановити світильник на відстані не менше 20 см від листя та включати його вранці та ввечері.

Можна і зовсім забути про додаткове підсвічування, заощадивши кошти. Для цього потрібно:
- вибирати ранньостиглі сорти овочів та саджати їх у березні-квітні, коли достатньо сонячного світла;
- уникати квітів з тривалим періодом вегетації, які садяться на розсаду в грудні-січні (наприклад, вербена, еустома, гвоздика Шабо);
- обклеїти укоси та підвіконня алюмінієвою фольгою перед установкою розсадних ящиків та помити вікна (чисте скло пропускає на 10-15% більше світла).

Джерело та фото: freepik.com
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter



Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
26 899
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
17 894
0