Що посадити в березні на розсаду: на підвіконні та в теплиці


Що посадити в березні на розсаду: на підвіконні та в теплиці
У березні, коли настає перший місяць весни, починається сівба овочів та квітів на розсаду. Це можна зробити в домашніх умовах або в теплиці. У цій статті ми розповімо, що можна посадити в березні на розсаду на підвіконні та в закритий грунт і як це правильно зробити.
Якщо ви плануєте створити розсаду на підвіконні, то для цього підійдуть керамічні, пластикові та дерев'яні ящики. Якщо у вас є ящики від минулого року, слід продезинфікувати їх у мильному розчині та обдати окропом.
Грунт для розсади можна приготувати самостійно або купити готовий. Для приготування грунту необхідно взяти торф, річковий пісок, агроперліт або вермикуліт, перегній, компост, деревну золу, землю дернову, городню та листову. Грунт повинен бути пухким, щоб добре пропускати воду та повітря.
Тепер розглянемо, що можна посадити в березні на розсаду в закритий грунт. Серед овочів це можуть бути цибуля, часник, петрушка, салат, шпинат, капуста, броколі, кольрабі, перець, помідори та баклажани. У квітах можна посадити на розсаду петунії, маргаритки, календулу, тагетес, сальвію та інші.
Як правильно відібрати насіння для розсади
Перед тим, як посіяти насіння на розсаду, важливо відсортувати його на якісні та некондиційні. Для цього можна замочити насіння у звичайній воді на п'ять хвилин і відібрати ті, що опустилися на дно.
Що можна посадити на розсаду в березні на підвіконні
У березні можна сіяти такі овочі на розсаду для подальшого пересаджування в грунт:
- огірки;
- помідори;
- перець;
- ріпчаста цибуля;
- капуста.
Також у цей час можна посіяти насіння різноманітних квітів, зокрема:
- астра однорічна;
- петунія;
- однорічні жоржини;
- левиний зів;
- вербена;
- цинія;
- запашний тютюн;
- годеція;
- левкой літній;
- гвоздика трав'янка;
- дзвіночок.
Також у березні можна сіяти насіння кімнатних рослин, наприклад гіппеаструм, гранат карликовий, глоксинія, кава, лавр, цитрусові та евкаліпт лимонний.
Розсада на підвіконні: як підготувати грунт та що використовувати
Для розсади на підвіконні можна використовувати різні матеріали, зокрема керамічні, пластикові та дерев'яні ящики. Якщо вони збереглися з минулого року, то потрібно їх продезинфікувати в мильному розчині та обдати окропом.
Що посадити в березні в теплиці
Розкажемо, що можна посадити в березні в теплиці, щоб отримати якісний врожай. Серед холодостійких культур можна вибрати кріп, редис, петрушку, листові салати, крес-салат, пекінську капусту, шпинат, руколу, кінзу, ранню моркву, горох та гірчицю. Якщо теплиця обігрівається, то можна посадити також солодкий перець, ранньостиглі томати, цибулю-порей і цибулю-сіянку. Якщо теплиця не обігрівається, то грядки можна додатково утеплити плівкою або спандбондом, якщо це необхідно.
У теплиці також можна створити красивий куточок з квітами. Варто звернути увагу на петунію, запашний горошок, бегонію та віолу. Ці квіти виглядають неймовірно красиво в теплиці і піднімуть настрій під час роботи з рослинами. Не забувайте про правильний догляд за рослинами, щоб отримати бажаний результат.
Як доглядати за розсадою, щоб вона добре росла
Для успішного вирощування розсади потрібно дотримуватися правильного догляду. Ось декілька порад, які допоможуть досягти цілі:
✔️ Регулярно поливайте розсаду. Грунт має бути помірно вологим, не сухим і не занадто сирим.
✔️ Забезпечуйте достатнє освітлення для розсади. Багато рослин потребують достатньої кількості світла протягом вегетаційного періоду.
✔️ Підживлюйте розсаду мінеральними добривами та органікою. Зазвичай удобрювання розсади проводять перед пікіровкою, після неї та перед висадкою в грунт.
✔️ Дотримуйте оптимального температурного режиму. Для перших сходів розсади оптимальна температура становить +17-20°С.
Крім того, щоб загартувати розсаду, можна застосовувати такий трюк: після проклюнення на кілька днів знизьте температуру до 10°С, потім поступово знову її піднімайте.
Дотримуючись цих порад, ви зможете вирощувати здорову та сильну розсаду, яка з радістю перенесе пересадку в грунт.
Фото: freepik
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії

Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...

Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...