Коли сіяти огірки на розсаду в 2023 році

Коли сіяти огірки на розсаду в 2023 році
13:44, 01 2023
451
0

Щоб отримати багатий врожай огірків, необхідно своєчасно і правильно посіяти рослини на розсаду. Перед початком посіву необхідно визначити, де плануєте вирощувати огірки - в теплиці чи на відкритому грунті. Для городників на грядках ідеальним варіантом будуть бджолозапильні сорти, а для теплиці краще вибрати самозапильні або партенокарпічні види.

Коли садити огірки на розсаду у 2023 році – місячний календар


Багато городників вважають, що для успішного посіву культур необхідно враховувати місячний календар, оскільки правильний підхід може збільшити врожайність на 30%. Необхідно запам'ятати наступне: на повний та молодик фазі місяця не потрібно проводити жодних робіт з рослинами; на висхідний місяць краще працювати з культурами, де їстівна частина знаходиться над землею; на спадний місяць варто доглядати за рослинами з підземною їстівною частиною.

Згідно з місячним календарем посадки огірків на розсаду, в березні сприятливими датами вважаються числа з 1 по 5, з 23 по 26 та з 28 по 31. У квітні ж рекомендовано висаджувати огірки на розсаду 1 і 2 числа, з 20 по 22 та з 27 по 29 числа.

Коли краще садити огірки: у теплицю чи відкритий грунт?


Перш ніж садити огірки, необхідно переконатися в благоприятних кліматичних умовах. Огірки - це культура, яка не терпить холоду. Щоб вирощування огірків було успішним, грунт повинен бути прогрітий принаймні до 10-12 ° C, а денна температура не повинна опускатися нижче +18 ° C, а нічна - нижче +10 ° C.

Щоб правильно визначити терміни посадки, потрібно знати дату посіву насіння. Виберіть день, потім додайте до нього 5-7 днів на появу сходів і 25 днів на розвиток сіянця. Наприклад, якщо ви посіяли насіння 25 лютого, то на початку березня з'являться сходи. На початку квітня можна пересаджувати рослини в теплицю, а через 10 днів - відкритий грунт.

Як правильно виростити розсаду огірків в домашніх умовах


Досвідчені городники стверджують, що найкращі насіння для посадки - ті, які зберігалися від 2 до 4 років, оскільки вони дають найбільше квіток жіночого типу. Перед посівом насіння необхідно відкалібрувати - занурити на 30 хвилин у слабкий соляний розчин. Насіння, які випливають на поверхню, потрібно викинути, а решту - промити водою та обробити "Фітоспоріном" або розчином марганцю.

Далі можна переходити до посіву. Необхідно насипати ґрунт у стаканчики, залити його водою, зробити ямки глибиною 1-1,5 см і опустити в них по 2 насінини. Потім потрібно засипати насіння ґрунтом, покрити плівкою і помістити стаканчики в тепле місце. Щодня розсаду потрібно поливати і знімати плівку на 20-30 хвилин, щоб огірки "дихали", а на розсаді не з'явилася цвіль. Якщо з'явилися перші сходи, потрібно зняти плівку і залишити паростки без неї. У віці 25-30 днів огірки можна пересаджувати в теплицю або на відкритий ґрунт.

Фото: freepik
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
27 205
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 033
0