Тенденції в світовому AgTech 2023

Тенденції в світовому AgTech 2023
11:33, 01 2023
355
0

Журнал Forbes, який базується у Сполучених Штатах, опублікував огляд головних тенденцій в галузі AgTech у всьому світі. Ці тенденції були визначені Браяном Фрідом, президентом та генеральним директором компанії PANGEA Global Technologies.

Завдяки постійному зростанню населення та урбанізації світу, попит на їжу також неодмінно збільшується. Це стимулює популярність сільськогосподарських технологій та інновацій, щоб задовольнити потребу у продуктах харчування для нашої народності.

AgTech ринок продовжує зростати без будь-яких знаків сповільнення. За звітом Precedence Research, ринок сільського господарства 2021 року становив 18,12 млрд. доларів США, а до 2030 року очікується, що він зросте до 43,37 млрд. Браян Фрід вважає, що інвестиції в AgTech продовжать зростати у цьому році, а також, що на ринку будуть нові технології, які допоможуть фермерам ефективніше використовувати свій час та ресурси, а також розширять перелік рослин, які можна вирощувати в закритих приміщеннях. Як CEO компанії, що постачає технологічні рішення для землеробства в закритих приміщеннях, Браян також прогнозує збільшення інтересу до агротехнологій з боку університетів, які стануть ініціаторами різноманітних досліджень, що дозволять перетворити галузь.

Збільшення об'ємів рослинництва в контрольованому середовищі


На сьогоднішній день можна спостерігати зростання ринку сільського господарства з контрольованим середовищем (Controlled Environment Agriculture), що є передовою та інтенсивною формою рослинництва, заснованою на гідропоніці. CEA надає можливість вирощувати різноманітні культури, такі як салати, зелень, помідори, ягоди, квіти тощо. Його головна мета - імітувати ідеальні умови для вирощування рослин у будь-якому місці. Наприклад, якщо хтось з Теннессі захоче вирощувати персики, він може використовувати закриту ферму, щоб імітувати сонячні літні дні та прохолодні ночі Колорадо. За словами Браяна, збільшення кількості рослин, вирощених у такий спосіб, відбувається завдяки їх постійній свіжості та скороченню часу, потрібного для транспортування продукції до відповідних регіонів.

Експерти прогнозують, що у цьому році буде спостерігатися розширення асортименту продукції, яка вирощується у середовищі CEA, через проблеми з логістикою та зростання вартості товарів і послуг. Наприклад, заборона на експорт пальмової олії в Індонезії у 2022 році стала додатковим фактором, що підвищив напружену ситуацію з пропозицією олії на ринку та залишив без альтернативи багатьох покупців. Це лише один з прикладів того, що змушує лідерів сільського господарства звернути увагу на рослини

Університети відіграватимуть все більшу роль


Прогнозується, що університети та коледжі стануть все важливішими у розвитку сільського господарства, і будуть інвестувати значні ресурси у дослідження цієї галузі. Наприклад, в 2022 році Університет Каліфорнії в Девісі отримав 50 мільйонів доларів на будівництво центру сільськогосподарських досліджень. Цей центр працюватиме над тим, щоб зробити посіви більш стійкими до зміни клімату та максимізувати ефективне використання води та енергії.
Також компанія Nationwide обіцяла 2 мільйони доларів на створення AgTech Innovation Hub на базі університету в штаті Огайо, який буде досліджувати способи боротьби зі зміною клімату на вирощування сільськогосподарських культур.

Коледж сільського господарства і природничих наук Університету Айдахо отримав грант у розмірі 55 мільйонів доларів від Міністерства сільського господарства США, щоб допомогти фермерам штату Айдахо боротися зі змінами кліматичних умов.

Університет Гаррісбурга оголосив про донат в 1 мільйон доларів США, який буде спрямований на фінансування Центру передового сільського господарства та сталого розвитку, площа якого становить 23 тисячі квадратних футів, що зосереджений на дослідженні нових технологій у сфері харчових продуктів та сільського господарства.

Розвиток автоматизованих вертикальних ферм


Передбачається, що у 2023 році вертикальні ферми стануть більш автоматизованими завдяки застосуванню технологій та штучного інтелекту. Це допоможе підтримувати стабільність рослинництва з передбачуваною врожайністю, уникаючи помилок, що можуть бути спричинені людським фактором та оплатою праці, що є актуальним для традиційних методів землеробства.

Компанії, які вкладають кошти в нові технології, повинні підвищувати кваліфікацію своїх працівників, щоб навчити їх ефективно використовувати ці технології. Це може зіткнутися з додатковими витратами, але такі інвестиції гарантують більш ефективне рослинництво.

За матеріалами: Forbes
Фото: freepik
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
28 501
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 661
0