Зеленський підписав закони підтримки під час боротьби з коронавірусом

Зеленський підписав закони підтримки під час боротьби з коронавірусом
20:49, 18 2020
1 717
0
альтернативный текст
Президент України підписав закони № 530-IX і №531-IX, спрямовані на протидію поширенню коронавируса. Зокрема, закони надають підтримку платникам податків і вирішують проблему доступності медичних засобів, повідомляє прес-служба ОП.

Зеленський підписав закони проти коронавірусу

Закупівлі медичних товарів

- Спрощується процедура закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для боротьби з коронавірусів. Лікарські засоби, призначені для боротьби з вірусом, будт ввозити без мита і ПДВ.

- Закупівлі ліків будуть відбуватися за кошти державного бюджету. Закупівельна організація зможе напряму купляти ліки у вітчизняних і іноземних постачальників, усуне посередників і накручування цін.

- Медикам, які зайняті на роботах по ліквідації захворювання, встановлено надбавку в розмірі до 200% заробітної плати.

Робота з дому і комуналка

- Працівники отримують можливість за рішенням роботодавця працювати з дому або взяти відпустку без збереження зарплати протягом всієї тривалості карантину.

- На період карантину не нараховуються штрафи і пеня за несплату житлово-комунальних послуг, забороняється зупиняти надання житлово-комунальних послуг у разі їх несплати або оплати в повному обсязі. Заборонено примусове виселення громадян за несплату житлово-комунальних послуг.

Підтримка платників податків

- Виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 50% середньої зарплати під час протидії COVID-19 за період перебування в спеціалізованих закладах охорони здоров'я та на самоізоляції під контролем.

- З 1 березня 2020 до 30 квітня 2020 року громадяни звільняються від відповідальності за договорами про споживчий кредит.

- Також в зазначений період не застосовуються штрафні санкції за порушення податкового законодавства, несплату або несвоєчасну сплату єдиного соціального внеску (ЄСВ), неподання (несвоєчасне подання) звітності про сплату ЄСВ.

- Вводиться мораторій на проведення податкових перевірок з 18 березня по 31 травня 2020 року.

- З 1 березня по 30 квітня ФОПи звільняються від сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) за себе. При цьому цей період зараховується до страхового стажу для виплати пенсії, інший державної допомоги, соціального страхування.

Джерело та фото: minfin
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
25 695
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
17 569
0