Імпортна електроенергія значно дорожча за вироблену в Україні

Імпортна електроенергія значно дорожча за вироблену в Україні
15:49, 30 2023
337
0
альтернативный текст
Україна на початку року розпочала імпорт електроенергії з Європи. Цей імпорт дозволяє підприємствам підтримувати виробничий процес. Про це у телеефірі розповів голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус, повідомляє пресслужба парламенту, повідомляє Agroter.

Станом на сьогодні обсяг імпорту невеликий — кілька сотень мегават, однак він допомагає зменшити небаланси електричної енергії в енергосистемі. Для порівняння — потужність споживання електроенергії в Україні становить 12 тис. МВт.

«Імпортна електрична енергія в 2-3 рази дорожча за вироблену в Україні. Її переважно імпортують ті, в кого електроенергія складає невелику частку в собівартості продукту чи послузі та хто не може зупинити на 3-4 години, коли діють графіки обмеження споживання електроенергії, виробничий процес», — додав Андрій Герус.

За його словами, зараз для енергосистеми це корисно, адже в дефіцитні години електроенергія, яку б споживали підприємства, надходить до домогосподарств. Тобто залишається більше електроенергії для населення.

Автор: Гриць Синівець
Джерело та фото: Agroter
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
26 899
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
17 894
0