Перший український аграрний супутник від EOS Data Analytics вийшов на зв’язок

Перший український аграрний супутник від EOS Data Analytics вийшов на зв’язок
10:46, 06 2023
523
0

EOS SAT-1, перший із семи агроорієнтованих супутників компанії EOS Data Analytics, який 3 січня був виведений на орбіту командою SpaceX, вийшов на зв’язок і успішно передав телеметрію й дані щодо стану систем, повідомили в компанії. Повідомляє видання thepage

Сузір’я EOS SAT налічуватиме 7 невеликих оптичних супутників, які сприятимуть впровадженню методів сталого сільського господарства та екологічного моніторингу лісових угідь через надання високоякісних даних для аналізу.

«Цей запуск створює нові революційні можливості застосування супутникових технологій для сільськогосподарської галузі. EOSDA тепер працюватиме з власними наборами даних, щоб надавати ще глибшу й точнішу аналітику своїм клієнтам і партнерам», – додає Артем Анісімов, CEO в EOS Data Analytics.


Що таке супутник EOS SAT-1


Цей супутник — власна розробка компаній, що входять до Noosphere Макса Полякова, міжнародного підприємця у сфері космічних технологій і IT, одного з топ 20 найбагатших українців 2022 року ($800 млн, за даними Forbes-Україна).

Апарат EOS SAT-1 — це:
✔️ 2 високоточні камери DragonEye українсько-південноафриканської компанії-виробника космічної оптики Dragonfly Aerospace;
✔️ двигун супутника розробила українська компанія SETS (Space Electric Thruster Systems);
✔️ деталі та елементи корпусу — 3D друк від компанії Flight Control Propulsion.

EOSDA як глобальний провайдер супутникової аналітики отримуватиме із супутника знімки для опрацювання та постачання клієнтам якісних даних для аграрного сектору.

У компанії зазначають, що до 2025 року система супутників EOS SAT охоплюватиме до 100% країн із найбільшою площею сільськогосподарських угідь і лісів, що становить 98,5% таких земель на всій планеті.

Дані від EOS SAT допоможуть агробізнесам:
✔️ контролювати ріст культур;
✔️ виявляти загрози для посівів: спеку, холод, брак води, поширення бур’янів, напади шкідників;
✔️ оптимізувати використання ресурсів на основі карт продуктивності та вегетації;
✔️ перевіряти ефективність нових засобів захисту рослин або добрив;
✔️ керувати зрошенням;
✔️ оцінювати врожайність;
✔️ позбутися зайвих перевірок полів, у такий спосіб зменшуючи використання палива.

EOS SAT-1 відстежує до 1 млн кв. км щодня, використовуючи 11 агроорієнтованих діапазонів. До 2025 року угруповання щоденно спостерігатиме за площами до 12 млн кв. км.

Камери більшості сучасних супутників зазвичай мають низьку роздільну здатність датчика, обмежену спектральну здатність та низьку продуктивність у хмарну погоду. На відміну від них, супутникові камери EOS SAT зніматимуть зображення, використовуючи 13 пов’язаних із сільським господарством діапазонів: RGB, 2 канали NIR, 3 канали RedEdge, WaterVapor, Aerosol, Pan і 2 канали SWIR. EOS SAT-1 має 11 спектральних діапазонів, за винятком діапазонів SWIR.

Очікується, що EOS SAT-2 і наступні супутники вийдуть на орбіту протягом 2023 — 2024 років. Досягнення повного оперативного потенціалу угруповання EOS SAT заплановано на 2025 рік.

Джерело та фото: thepage.ua
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
28 509
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 664
0