Діджиталізація ґрунтознавчої лабораторії за допомогою ІТ-рішення AgriChain Scout

Діджиталізація ґрунтознавчої лабораторії за допомогою ІТ-рішення AgriChain Scout
15:30, 10 2023
627
0

Ґрунтознавча лабораторія створена вісім років тому, і з кожними роком вона вдосконалюється. Так, сьогодні у фокусі її уваги – допомога у впроваджені елементів точного землеробства та диверсифіковане внесення добрив. А для цього треба як свої п’ять пальців знати усе про ґрунти, які знаходяться в обробітку Астарти. А що робити, якщо треба знати усе про 220 тис. га? Тут вихід лише один – максимально прискорити цей процес завдяки диджиталізації.

Команда AgriChain на запит спеціалістів с/г департаменту Астарти розробила та впровадила новий функціонал для відбору зразків ґрунту та подальшої роботи з ними в лабораторії за допомогою мобільного додатку або вебверсії застосунку AgriChain Scout. Екіпаж з відбору ґрунту за допомогою побудованого в додатку маршруту доїжджає до потрібного поля і відбирає зразки відмічаючи, які сектори вже відібрані. Використовує при цьому лише мобільний телефон та пластикову картку, яка і нестиме інформацію про дану пробу на початковому етапі.

Колектив лабораторії має доступ до інформації про відібрані зразки в онлайн-режимі. Для кожного окремого зразка системою генерується QR-код, який накопичує в собі всю інформацію про підприємство, поле та його конкретний сектор. Після пробопідготовки QR-коди передаються в лабораторію разом із ґрунтом для аналізу.

Крокуємо у точне землеробство

Зчитуються коди звичайними планшетами, що не прив’язує співробітників до певного робочого місця і дозволяє пройти усі етапи аналізування, не використовуючи папір та ручку. На екрані відкривається вікно для внесення даних, які підтягуються одразу до загального звіту.

Вся система розроблена індивідуально з урахуванням специфіки ґрунтової лабораторії та побажань її співробітників, тож враховує безліч деталей, які значно оптимізують роботу та суттєво зменшують імовірність помилки.

В кожної лабораторії є свої нюанси: набір показників, кількість посуду, кількість кімнат з певним розміщенням приладів, послідовність якихось процесів тощо. Наприклад, ґрунтознавча лабораторія Астарти робить одні показники з площі 3 га, інші – з 10-12 га.

Так, розроблена система враховує навіть розмір ящика, який використовують лаборанти для перенесення зразків, куди наклеюють код, кількість в партії та послідовність виконання аналізів тощо.

Крокуємо у точне землеробство

Для чого необхідний аналіз ґрунту?


«Аналіз ґрунтів – фундамент ефективного агровиробництва. Технологія вирощування культур коригується залежно від даних, які вже багато років ми отримуємо від агрохімічної лабораторії. Знаючи вміст основних елементів живлення, ми розраховуємо норми добрив. Та можемо додатково коригувати залежно від гранулометричного складу ґрунту та кислотності. Рh також є визначальним показником для визначення потреби у меліорації. На сьогодні, враховуючи дані агрохімічного аналізу ґрунту, ми розробляємо індивідуальний підхід до кожного поля. Щодо майбутнього, то ми рухаємось ще більше в точне землеробство, щоб мати можливість окремо працювати з різними ділянками поля, адже ґрунти в нашому обробітку дуже диференційовані», ― пояснює агрохімік агрономічної служби Астарти Вікторія Олійник.


Нововведення дозволяють уникнути паперової роботи, ручної обробки даних під час підготовки та отримання результатів, а також зменшують ймовірність помилок у результаті неправильної інтерпретації, псування паперових носіїв інформації тощо.

Джерело та фото: пресреліз AgriChain
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
28 501
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 661
0