FreeFarm - Ми розуміємо, що за цим майбутнє!


FreeFarm - Ми розуміємо, що за цим майбутнє!
12:11, 02 2020
2 264
0

Компанія «Агротерра» провела традиційну конференцію «Живлення рослин. Інноваційні агротехнологічні рішення», ознайомивши учасників із реальними результатами підвищення рентабельності вирощування сільгоспкультур.

Щорічна конференція «Живлення рослин. Інноваційні агротехнологічні рішення», яку у рамках проекту FreeFarm проводить компанія «Агротерра», перетворюється на один із найважливіших аграрних форумів України. 29-30 січня 2020 року відбулася уже третя конференція, учасниками якої стали понад 200 фермерів із різних регіонів України. У порівнянні з минулим роком інтерес до технологій FreeFarm зростає у рази і в цьому немає нічого дивного.

— Фермери працюють, спілкуються один з одним, стежать за новими технологіями, котрі використовують сусіди. І коли вони бачать, що у якомусь господарстві внесли удвічі менше добрив і при цьому отримали помітно вищу врожайність, то, звісно, не залишаються байдужими. Ми точно розуміємо, що ця тема актуальна і потрібна фермерам. Я щиро радий із того, що проект FreeFarm, який ми розпочали років 7 тому, стрімко розвивається і, головне, приносить агровиробникам реальний економічний результат, — стверджує керівник проекту FreeFarm Валерій Білоконь.

Валерія Петровича, як і його товариша та колегу Олега Пелипенка просто неможливо знайти у Києві. Незважаючи на вихідні чи погодні умови, команда FreeFarm буквально не вилазить із полів своїх численних партнерів, котрі впроваджують інноваційні технології обробітку ґрунту та мінерального живлення рослин. Закладаються нові випробувальні ділянки, впроваджуються інноваційні технології, розробляються рецептури ефективних сумішей для живлення рослин — до уваги береться кожна «дрібничка», спроможна підвищити рентабельність виробництва сільгоспкультур.

FreeFarm

— Завдяки внесенню живильних сумішей, котрі розробили для нас в FreeFarm, нам вдалося у декілька разів знизити витрати на міндобрива. Так, під соняшник ми давали стартові добрива 8:24+цинк у нормі до 40 л/га. Фактично, ми внесли лише 10 кг д.в. фосфору та отримали «на коло» 38 ц/га соняшнику за посушливих умов. Застосування спеціальної суміші на озимій пшениці дало змогу отримати прибавку в 11 ц/га! При цьому всі добрива ми готували самостійно — на установці KASSMOS, заощадивши в результаті десятки тисяч доларів у порівнянні з придбанням готових рідких добрив, — стверджує керівник напряму рослинництва ТОВ «Колос» Едуард Рєзніченко.

Під час першого дня конференції головну увагу було звернено на особливості застосування технологій FreeFarm в Україні, а також американському досвіді управління урожайністю.

FreeFarm

— Потрібно приймати нестандартні рішення. З нашої точки зору — це стрічковий обробіток грунту і стрічкове живлення. Технологія FreeFarm включає низку елементів. По-перше, це підготовка оброблених смуг під висів із розподіленням рослинних решток у міжряддях. Навесні земля в оброблених смугах прогрівається швидше, а товстий килим соломи зберігає вологу. По-друге, дробне точне внесення добрив на різних етапах. Ми маємо змогу вносити до 4 видів твердих та рідких добрив у смуги перед сівбою, концентровані рідкі добрива під час сівби чи весняного обробітку грунту, провадити прикореневе підживлення кукурудзи до появи 10 листка, а також здійснювати низку інших агрозаходів. Ця технологія поєднується поняттям Sidedressing, тобто управління вегетацією рослин, котра дає змогу максимально активізувати їх енергію росту, — пояснює Валерій Білоконь.

Велике зацікавлення учасників конференції викликало понад 3-годинне пряме включення із президентом компанії 360 Yield Center Грегом Саудером. Один із найкращих у світі фахівців з вирощування кукурудзи детально розповів про найдрібніші чинники закладання та збереження високої урожайності цієї культури. Строки висіву, азотне живлення, обробіток грунту — американський партнер «Агротерри» 360 Yield Center знає усе про кукурудзу, поділившись своїми напрацюваннями з українськими фермерами.

Цьогоріч компанія «Агротерра» продемонструвала довго­очікувану новинку — агрегат для комплексного стрічкового обробітку грунту та внесення добрив Black Dawn One.

Нині на полях України нарізають смуги десятки грунто­обробних машин Pluribus, котрі для точного внесення декількох видів міндобрив агрегатуються із причіпною комплексною ємністю для точного дозування Montag Gen II. Виробник і давній партнер «Агротерри», власник американської компанії Dawn Equipment Джо Баззет презентував нове зручне рішення. Машина Black Dawn One передбачає встановлення на рамі Pluribus комплексу Montag Gen II. Це дало змогу підвищити продуктивність роботи, а також спростити низку інших питань, починаючи з її реєстрації та закінчуючи логістикою.

FreeFarm

— Продуктивність роботи 16-рядної моделі Black Dawn One сягає 320 га за 24 години. Агрегат може працювати на швидкості від 15 до 21 км/год, обробляючи землю на глибину до 16,5 см з одночасним внесенням кількох видів рідких та твердих добрив. Тут реалізована активна передача маси від центру до крил за допомогою гідроциліндрів, що забезпечує стабільну глибину обробітку і точність проходів, — розповідає Джо Баззет.

Про результати застосування цієї та іншої технологій можна було дізнатися із виступів тих агровиробників, які вирішили поділитися власним досвідом співпраці з командою FreeFarm. Так, керівник ТОВ «Атіс» (Миколаївська обл.) Руслан Лазарєв, котрий звернув увагу на рішення «Агротерри» ще у 2014 році, черговий посушливий 2019-й завершив з урожайністю соняшнику 35 ц/га (на фоні 20-25 ц/га по регіону), понад 6 т/га пшениці, 22 ц/га сої і більш як 6 т/га кукурудзи. Остання культура у регіоні цьогоріч взагалі продемонструвала врожайність нижче 3т/га.

FreeFarm

— Найвищу ефективність разом із переходом на смуговий обробіток грунту забезпечило підживлення посівів комплексними рідкими добривами. Також ми починаємо застосовувати технологію рідкого старту FreeFarm. Добрива готуємо самостійно, придбавши установку KASSMOS, — розповідає Руслан Лазарєв.

Минулого року керівник СТОВ «Дібрівка-Агросервіс» Юрій Демцюра вирішив протестувати обладнання для самохідних обприскувачів 360 Y-Drop, призначені для прикореневого підживлення КАСом посівів кукурудзи — 2 см від стебла. В результаті була отримана прибавка від 3 до 10 ц/га, відповідно, звична норма азотних добрив була використана максимально раціонально. В найближчих планах Юрія Васильовича — використовувати обладнання для стрічкового живлення культур.

— Ми розуміємо, що за цим майбутнє, — лаконічно резюмував керівник СТОВ «Дібрівка-Агросервіс».

Джерело та фото:І гор ПАВЛЮК, спеціально для Агробізнесу
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
30 441
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 496
0