Обсяги експорту українського сиру збільшилися на 23%


Обсяги експорту українського сиру збільшилися на 23%
11:40, 28 2022
659
0

За 10 місяців року українські виробники молочної продукції збільшили обсяги експорту по всіх товарних позиціях, крім кисломолочної продукції та сироватки. Вдвічі зросли обсяги експорту молока та незгущених вершків, майже у півтора рази масла та молочних жирів. Зріс також експорт сирів, +23% у порівнянні з відповідним періодом минулого року. У жовтні обсяги експорту у грошовому виразі у 1.5 рази перевищили обсяги імпорту, пише SEEDS. Про це йдеться на сайті Спілки молочних підприємств України.

При цьому обсяги імпорту знизилися. Масла та молочних жирів за 10 місяців ввезли майже у 9 разів менше, ніж за 10 місяців минулого року, а сирів у півтора рази. У шість разів скоротився імпорт молока та згущених вершків. Скорочення імпорту відбулося по всіх товарних позиціях.

Обсяги експорту українського сиру

До слова, нещодавно ми розповідали про підприємство “Печеринська мануфактура” варить на Закарпатті сири з лаванди, зеленого молочного та синього чаю. У якості добавок фахівці використовують пажитник, сушені томати, цибулю, кмин та аджику. На сироварню ж засновник підприємства Олексій Синельников перетворив колишній військовий бункер. Молоко на переробку представники “Печеринської мануфактури” отримуємо тільки з фермерських господарств Закарпаття. Перед варінням сиру вони обов’язково проводять процес пастеризації (нагрів до 63 градусів, витримка 30 хвилин та охолодження). Асортимент продукції “Печеринської мануфактури” досить широкий. Найбільшим попитом користуються сири “Рікота” та “На огинь”. Останній можна смажити на грилі.

Джерело та фото: seeds.org.ua
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 850
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 216
0