Аміачна селітра

Аміачна селітра
15:29, 26 2022
331
0
альтернативный текст
Будь-який освічений фермер знає про високоефективний препарат, за допомогою якого можна виростити добрі рослини і отримати гарний урожай. Назва цього добрива — аміачна селітра. Це універсальне мінеральне азотне добриво прекрасно розчиняється у воді та має вигляд невеликих гранул жовтого кольору.

Аміачна селітра і її особливості


Аміачну селтіру також називають:
✔️ азотнокислим амонієм;
✔️ нітрат амонієем;
✔️ амонійною сіллю азотної кислоти.

Основною діючою речовиною такого добрива є азот, але також до складу входить сірка. Саме за допомогою сірки відбувається засвоєння азоту культурою. Аміачну селітру активно використовують для городів та садів. Це добриво є кислим, але ґрунт з нормальним рівнем pH не буде кислішим. Якщо ж ви вирішите застосувати таке добриво на кислому ґрунті, то додатково потрібно буде використати карбонат кальцію. Розводити цю речовину потрібно за інструкцією або вносити 0.75 г на 1 г селітри.

Фотосинтез, який здійснюється культурою, залежить від хлорофілу. Цей зелений пігмент також є залежним від азоту. За допомогою аміачної селітри відбувається швидке та здорове зростання рослини, а кількості врожаю може позаздрити кожен.

Правила внесення селітри


Селітру можна вносити у різних виглядах, саме від цього і буде залежати її кількість. Дану речовину можна використовувати:
✔️ у сухому вигляді;
✔️ у вигляді речовини;
✔️ від того, у якому стані перебуває ґрунт.

Коли садівники і фермери використовують аміачну селітру, рослини повинні дуже добре поливатися. Припиняється підживлення рослини за 14 днів до збирання врожаю. Це допоможе врятувати плоди від того, щоб в них були присутні нітрати, які можуть дуже нашкодити здоров'ю людини. Якщо ґрунт виснаженний, тоді для нього потрібно використовувати не більше 50 г добрива на 1 квадратний метр, у випадку з окультуренним ґрунтом норма значно нижче — до 30 г.

На одну лунку при посадці помідорів, перцю та динь використовуют усього 3 г аміачної селітри. Якщо фермер проводить полив з додаванням аміачної селітри, то тут використовується до 40 г добрива на 10-літрове відро води.

При використанні аміачної селітри поза коренем можна спровокувати загибель рослини, тому що концентрація азоту є великою, що призводить до опіків листя. Аміачну селітру також можна замінити розчином сечовини, що розводять у пропорціях 100 г добрива на 10-літрове відро води. Таким розчином можна з легкістю обприскувати самі листочки.

Джерело та фото: пресреліз hectare.ua
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
26 676
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
17 802
0