Масовий “банкопад“ і нова стеля для курсу долара

Масовий “банкопад“ і нова стеля для курсу долара
11:45, 30 2022
294
0

У 2023 році курс долара в Україні наблизиться до нової стелі, вище за яку він навряд чи підніметься. Водночас, через велику кількість проблемних кредитів, у країні може початися "банкопад", подібний до того, що був 6-7 років тому. Пише biz.today.ua

Засновник та власник інвесткомпанії Concorde Capital Ігор Мазепа дав свій прогноз щодо валютного ринку на наступний 2023 рік.

Війна в Україні завдала людям як особистого горя, так і економічних втрат: кризу в енергосистемі, кризу на ринку праці та скорочення виробництва. Наслідком цього стала девальвація гривні. І навіть люди, далекі від економіки, непокояться: яким буде курс долара? Яким банкам можна довірити свої заощадження, і чи можна банкам їх довіряти взагалі?

За словами Ігоря Мазепи, долар у 2023 році може й не перетнути позначку в 50 грн. Крім того, експерт запевняє, що НБУ здатний утримати фіксований курс долара на рівні 36,6 грн, якщо не до кінця наступного року, то принаймні у першій його половині. До речі, є надія, що війна на той час може скінчитися.

Після стабілізації ситуації, що склалася в енергосистемі України, почнеться і зростання економічного сектору. Наступного року зростання економіки може становити від 5 до 10%. Щоправда, для цього потрібні відповідні умови. Військові дії мають бути менш інтенсивними, допомога від західних партнерів має бути своєчасною та у потрібних обсягах, а біженці мають повертатись до України.

Інвестбанкір не відкидає можливості "банкопадів". Така ситуація не виключена, якщо банки не вживуть заходів для мінімізації тяжких наслідків від неповернення кредитів. Їм варто передмовитися з позичальниками та здійснити реструктуризацію боргів, а також часткове їх списання. Якщо не робити нічого, то вже навесні 2023 року може статися суттєве погіршення у банківському секторі країни, подібне до того, що українці спостерігали у 2015-2016 роках.

Щодо облікової ставки, то за даними НБУ вона залишатиметься на рівні 25%. І це, як мінімум, до другого кварталу 2024 року. Ігор Мазепа бачить у такому стані речей суттєві труднощі для бізнесу.

"Банк, який до війни кредитував під 11 – 12%, не лонгуватиме зараз кредити за такою ставкою, адже він може отримати 23% на депсертифікатах НБУ без будь-якого ризику. Тож нові ставки за кредитами будуть не менше 30%. Це смертельно для багатьох позичальників. З двох бід – високої інфляції або проблем для економіки – Нацбанк вибрав обидві", - каже Ігор Мазепа.


Джерело та фото: biz.today.ua
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
27 205
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 033
0