Як правильно вибрати та використовувати повербанк
Як повідомляє CNN, з понеділка 10 жовтня близько 30% енергетичної інфраструктури України постраждало від російських ракет. У багатьох регіонах країни після масштабного обстрілу ТЕЦ і підстанцій почалися відключення електроенергії. Цілком убезпечити себе від цих терористичних атак ми поки що, на жаль, не можемо. Але підготуватися до перебоїв з електрикою, щоб не сидіти в темряві й без зв’язку, нам цілком під силу.
Крім мобільних телефонів практично в кожній сім’ї сьогодні є ноутбуки, планшети, смарт-годинники, ліхтарики, бездротові навушники, дрони та інші девайси, які періодично вимагають заряджання. І якщо в розетці зникає напруга, то головною річчю в будинку відразу стає повербанк, або переносний зарядний пристрій.
А щоб не промахнутися з вибором кращого «володаря зарядок», необхідно врахувати багато факторів: місткість батареї та вид акумуляторів, силу струму, тип і кількість роз’ємів, доступні технології зарядки та наявність додаткових функцій. Нижче поговоримо про характеристики повербанків докладніше.
Старожили пам’ятають, що в перших моделях Nokia батареї могли тримати заряд тижнями. Але розміри дисплеїв і апетити процесорів зростали набагато швидше за обсяг акумуляторних батарей. Тому сьогодні не всякий смартфон може протриматися без зарядки хоч би 12 годин. А чи зможе повербанк зарядити його і скільки разів, залежить від місткості останнього.
Варто врахувати, що заявлена місткість у мАг є скоріше величиною маркетингового характеру. Почнемо з того, що вона завжди більша за фактичну. У найкращому разі на 10%, а іноді й на 30-50%. Річ у тім, що передати 100% збереженої енергії без втрат неможливо чисто фізично. Частина енергії йде на перетворення напруги, частина розсіюється у вигляді тепла.
У середньому втрати зазвичай становлять 15–20%. І в результаті ми бачимо гнівні відгуки покупців, які придбали модель місткістю 10 тис. мАг, але не можуть тричі поспіль зарядити від неї смартфон із батареєю, наприклад, у 3 тис. мАг. Іншими словами, повербанк із написом «10 000 мАг» у реальних умовах видасть приблизно 7.5 тис. мАг. А значить, повністю зарядити від нього iPhone 14 вийде лише 2 рази.
Додамо, що значення місткості в мАч – величина відносна. Вона показує місткість лише для конкретного значення напруги. Наприклад, для 5В місткість у мАг буде одна, а для 12В у тієї ж батареї вона буде іншою. Тому місткість зарядних станцій, які можуть одночасно заряджати кілька пристроїв з різною напругою, вказують в абсолютних одиницях – ватах на годину.
Постає питання: як же порівняти вати за годину з міліамперами за годину? Наприклад, місткість зарядної станції EcoFlow RIVER Max – 576 Втч. А місткість батареї мого ноутбука – 5200 мАг. Скільки ноутбук пропрацює, якщо під’єднати його до зарядної станції? Схема підрахунку така:
✔️ Перекладаємо значення місткості батареї ноутбука в ампер-години 5200 мАг/1000 = 5.2 Ач;
✔️ Помножуємо місткість в ампер-годинах на номінальну напругу батареї 5.2 Ач * 10.5 В = 54.6 Втч;
✔️ Нескладно підрахувати, що час роботи ноутбука від зарядної станції складе 576/54.6 = 10.5 години.
Часто запитують, який місткості повербанки краще купувати. У кожному конкретному випадку потрібно орієнтуватися на завдання, що стоять перед пристроєм. Припустимо, у вас вдома є три смартфони, радіоприймач, ліхтарик та навушники. Складаємо місткості їх батарей та отримуємо щось близько 15 тис. мАг. Звідси зрозуміло, що моделі на 10 тис. мАч буде недостатньо. І краще дивитися на моделі починаючи з 20 тис. мАг.
Тим більше, що коштують вони найчастіше лише відсотків на 30 більше. А ще краще перестрахуватися і придбати пристрій більш місткий, щоб у разі шатдауна не думати про зарядку гаджетів принаймні два дні. Це може бути, наприклад, модель Promate Titan-30 30000 mAh. Вона має багато позитивних відгуків, середню оцінку на Rozetka 4.5 і зараз продається зі знижкою.
Зазвичай роз’єм USB Type-A для зарядки пристроїв у повербанка видає струм 2 ампери при напрузі 5 вольтів. Застосувавши знайому зі школи формулу W = I * U, отримуємо значення потужності 10 Вт. За таких показників навіть зарядка найпростішого смартфона займе кілька годин. А якщо потрібно регулярно заряджати планшет або ноутбук, варто придивитися до моделей потужніше.
Для ноутбука потрібно мінімум 30 Вт, отже, у повербанку повинен хоча б один порт із такою потужністю. Щоб спростити вибір, інтернет-магазини дозволяють фільтрувати повербанки за придатністю для заряджання різних пристроїв. Наприклад, на Rozetka є пункти «для смартфонів», «для планшетів», «для ноутбуків» і навіть «для автомобілів».
Додаткові функції
✔️ Необхідні порти. Найчастіше повербанки оснащені портами USB Type-A, Micro-USB та USB Type-С. А власникам пристроїв від Apple слід звернути увагу, щоб у повербанку був відповідний порт Lightning. Якщо ви заряджаєте кілька пристроїв одночасно, переконайтеся, що кількість вихідних портів збігається з вашими планами.
✔️ Підтримка швидкого заряджання. Більшість нових смартфонів мають режим швидкого заряджання. У критичній ситуації, коли на рахунку кожна хвилина, така функція може бути особливо корисною. Тому добре, якщо її підтримує і повербанк.
✔️ Наскрізна зарядка – це функція, яка дозволяє одночасно заряджати повербанк і підключений до нього пристрій. Наприклад, потрібно терміново виїхати й ви хочете перед цим зарядити телефон, але розетка доступна тільки одна. Жодних проблем: вмикаєте в розетку зовнішній акумулятор, а смартфон вже підключаєте до нього.
Індикатор заряджання. Здавалося б, без дисплея в повербанку можна обійтися. Але додаткова інформація часто буває корисною. Наприклад, вона може показувати активний вибраний режим заряджання і дозволить уникнути помилок, пов’язаних з його вибором. А індикатор заряду батареї попередить, якщо її час зарядити. Таким чином, при відключенні електрики ви не залишитеся з розрядженим повербанком.
Ліхтарик. Мій старенький повербанк Defender має потужність лише 6 тис. мАг. Але при відключенні електрики я завжди беру його в руки першим, тому що він єдиний із моїх зарядних пристроїв обладнаний світлодіодним ліхтариком. Його світла цілком вистачає, щоб розібратися що до чого і за необхідності включити джерело світла потужніше.
Затискачі для контактів акумулятора. Деякі повербанки, наприклад Promate SparkTank-16 16000 mAh, дозволяють «прикурювати» автомобіль, або іншими словами запускати його двигун з розрядженим акумулятором. Для цього в комплекті їх постачання йдуть спеціальні затискачі.
Відносно новий клас пристроїв поєднує в собі велику місткість, невеликі розміри та можливість перенесення. На відміну від повербанків, портативні зарядні станції зазвичай обладнані великою кількістю роз’ємів, мають інформативний дисплей, можуть одночасно заряджати понад п’ять пристроїв з різною напругою. А найпотужніші підтримують зарядку приладів зі стандартною напругою живлення 220 В.
Наприклад, зарядна станція Jackery Explorer 2000 Pro має потужність 2160 Втч, що дозволяє запитувати навіть такі потужні прилади, як електроплити, блендери, кондиціонери та так далі. Explorer 2000 може одночасно заряджати до 30 гаджетів. При цьому сама станція заряджається від розетки змінного струму лише за 2 години.
Після початку повномасштабного вторгнення росії ПЗС стали незамінним доповненням до оснащення ЗСУ. Адже бійці в окопах не мають змоги знайти розетку. А навіть одна зарядна станція дозволяє кілька днів поспіль заряджати всі телефони, планшети, дрони та іншу техніку.
Щоб повербанк прослужив якнайдовше, потрібно дотримуватися певних правил.
✔️ Особливості зарядки. Після покупки потрібно відразу зарядити повербанк на 100% і потім повторити цикл ще кілька разів. Це дозволить приладу набрати повну місткість. Якщо надовго залишаєте його без діла – намагайтеся, щоб рівень заряду був не меншим за 80%. Завдяки цьому можна максимально продовжити термін служби пристрою.
✔️ Температурний режим. Не можна допускати ні сильного нагріву, ні переохолодження повербанку. Низькі температури сильно знижують місткість батареї. А надмірне нагрівання може вивести її з ладу.
✔️ Попадання вологи. Як і всі електричні прилади, повербанки, якщо вони не виконані в герметичному корпусі, бояться попадання води. Тому їх краще переносити у герметичному пакеті з надійною застібкою.
Зарядний шнур. Дуже часто першим із ладу виходить зарядний шнур повербанку. Тому про всяк випадок потрібно мати під рукою кілька шнурів з роз’ємами, що підходять для зарядки твоїх пристроїв.
Підсумуємо. Купуйте повербанк, який зможе хоча б кілька разів поспіль зарядити ваші основні гаджети. Тримайте його в зарядженому тривожному рюкзаку і час від часу перевіряйте справність. Для квартири чи приватного будинку підійде зарядна станція. Вона недешева, але дозволить кілька днів заряджати усі необхідні прилади: смартфони, планшети, ноутбуки. До неї також можна під’єднати освітлювальні прилади, телевізори чи холодильники.
Джерело та фото: mc.today
Статтю ввзяли на MC.today - найкрутішому ІТ-виданні України!
Матеріал дуже дуже потрібен в наш нелегкий час!
В час, коли ми виборюємо свою свободу та майбутнє!
Матеріал дуже дуже потрібен в наш нелегкий час!
В час, коли ми виборюємо свою свободу та майбутнє!
Як вибрати повербанк
Крім мобільних телефонів практично в кожній сім’ї сьогодні є ноутбуки, планшети, смарт-годинники, ліхтарики, бездротові навушники, дрони та інші девайси, які періодично вимагають заряджання. І якщо в розетці зникає напруга, то головною річчю в будинку відразу стає повербанк, або переносний зарядний пристрій.
А щоб не промахнутися з вибором кращого «володаря зарядок», необхідно врахувати багато факторів: місткість батареї та вид акумуляторів, силу струму, тип і кількість роз’ємів, доступні технології зарядки та наявність додаткових функцій. Нижче поговоримо про характеристики повербанків докладніше.
Місткість повербанку
Старожили пам’ятають, що в перших моделях Nokia батареї могли тримати заряд тижнями. Але розміри дисплеїв і апетити процесорів зростали набагато швидше за обсяг акумуляторних батарей. Тому сьогодні не всякий смартфон може протриматися без зарядки хоч би 12 годин. А чи зможе повербанк зарядити його і скільки разів, залежить від місткості останнього.
Варто врахувати, що заявлена місткість у мАг є скоріше величиною маркетингового характеру. Почнемо з того, що вона завжди більша за фактичну. У найкращому разі на 10%, а іноді й на 30-50%. Річ у тім, що передати 100% збереженої енергії без втрат неможливо чисто фізично. Частина енергії йде на перетворення напруги, частина розсіюється у вигляді тепла.
У середньому втрати зазвичай становлять 15–20%. І в результаті ми бачимо гнівні відгуки покупців, які придбали модель місткістю 10 тис. мАг, але не можуть тричі поспіль зарядити від неї смартфон із батареєю, наприклад, у 3 тис. мАг. Іншими словами, повербанк із написом «10 000 мАг» у реальних умовах видасть приблизно 7.5 тис. мАг. А значить, повністю зарядити від нього iPhone 14 вийде лише 2 рази.
Додамо, що значення місткості в мАч – величина відносна. Вона показує місткість лише для конкретного значення напруги. Наприклад, для 5В місткість у мАг буде одна, а для 12В у тієї ж батареї вона буде іншою. Тому місткість зарядних станцій, які можуть одночасно заряджати кілька пристроїв з різною напругою, вказують в абсолютних одиницях – ватах на годину.
Постає питання: як же порівняти вати за годину з міліамперами за годину? Наприклад, місткість зарядної станції EcoFlow RIVER Max – 576 Втч. А місткість батареї мого ноутбука – 5200 мАг. Скільки ноутбук пропрацює, якщо під’єднати його до зарядної станції? Схема підрахунку така:
✔️ Перекладаємо значення місткості батареї ноутбука в ампер-години 5200 мАг/1000 = 5.2 Ач;
✔️ Помножуємо місткість в ампер-годинах на номінальну напругу батареї 5.2 Ач * 10.5 В = 54.6 Втч;
✔️ Нескладно підрахувати, що час роботи ноутбука від зарядної станції складе 576/54.6 = 10.5 години.
Часто запитують, який місткості повербанки краще купувати. У кожному конкретному випадку потрібно орієнтуватися на завдання, що стоять перед пристроєм. Припустимо, у вас вдома є три смартфони, радіоприймач, ліхтарик та навушники. Складаємо місткості їх батарей та отримуємо щось близько 15 тис. мАг. Звідси зрозуміло, що моделі на 10 тис. мАч буде недостатньо. І краще дивитися на моделі починаючи з 20 тис. мАг.
Тим більше, що коштують вони найчастіше лише відсотків на 30 більше. А ще краще перестрахуватися і придбати пристрій більш місткий, щоб у разі шатдауна не думати про зарядку гаджетів принаймні два дні. Це може бути, наприклад, модель Promate Titan-30 30000 mAh. Вона має багато позитивних відгуків, середню оцінку на Rozetka 4.5 і зараз продається зі знижкою.
Потужність зарядки повербанку
Зазвичай роз’єм USB Type-A для зарядки пристроїв у повербанка видає струм 2 ампери при напрузі 5 вольтів. Застосувавши знайому зі школи формулу W = I * U, отримуємо значення потужності 10 Вт. За таких показників навіть зарядка найпростішого смартфона займе кілька годин. А якщо потрібно регулярно заряджати планшет або ноутбук, варто придивитися до моделей потужніше.
Для ноутбука потрібно мінімум 30 Вт, отже, у повербанку повинен хоча б один порт із такою потужністю. Щоб спростити вибір, інтернет-магазини дозволяють фільтрувати повербанки за придатністю для заряджання різних пристроїв. Наприклад, на Rozetka є пункти «для смартфонів», «для планшетів», «для ноутбуків» і навіть «для автомобілів».
Додаткові функції
✔️ Необхідні порти. Найчастіше повербанки оснащені портами USB Type-A, Micro-USB та USB Type-С. А власникам пристроїв від Apple слід звернути увагу, щоб у повербанку був відповідний порт Lightning. Якщо ви заряджаєте кілька пристроїв одночасно, переконайтеся, що кількість вихідних портів збігається з вашими планами.
✔️ Підтримка швидкого заряджання. Більшість нових смартфонів мають режим швидкого заряджання. У критичній ситуації, коли на рахунку кожна хвилина, така функція може бути особливо корисною. Тому добре, якщо її підтримує і повербанк.
✔️ Наскрізна зарядка – це функція, яка дозволяє одночасно заряджати повербанк і підключений до нього пристрій. Наприклад, потрібно терміново виїхати й ви хочете перед цим зарядити телефон, але розетка доступна тільки одна. Жодних проблем: вмикаєте в розетку зовнішній акумулятор, а смартфон вже підключаєте до нього.
Індикатор заряджання. Здавалося б, без дисплея в повербанку можна обійтися. Але додаткова інформація часто буває корисною. Наприклад, вона може показувати активний вибраний режим заряджання і дозволить уникнути помилок, пов’язаних з його вибором. А індикатор заряду батареї попередить, якщо її час зарядити. Таким чином, при відключенні електрики ви не залишитеся з розрядженим повербанком.
Ліхтарик. Мій старенький повербанк Defender має потужність лише 6 тис. мАг. Але при відключенні електрики я завжди беру його в руки першим, тому що він єдиний із моїх зарядних пристроїв обладнаний світлодіодним ліхтариком. Його світла цілком вистачає, щоб розібратися що до чого і за необхідності включити джерело світла потужніше.
Затискачі для контактів акумулятора. Деякі повербанки, наприклад Promate SparkTank-16 16000 mAh, дозволяють «прикурювати» автомобіль, або іншими словами запускати його двигун з розрядженим акумулятором. Для цього в комплекті їх постачання йдуть спеціальні затискачі.
Портативні зарядні станції
Відносно новий клас пристроїв поєднує в собі велику місткість, невеликі розміри та можливість перенесення. На відміну від повербанків, портативні зарядні станції зазвичай обладнані великою кількістю роз’ємів, мають інформативний дисплей, можуть одночасно заряджати понад п’ять пристроїв з різною напругою. А найпотужніші підтримують зарядку приладів зі стандартною напругою живлення 220 В.
Наприклад, зарядна станція Jackery Explorer 2000 Pro має потужність 2160 Втч, що дозволяє запитувати навіть такі потужні прилади, як електроплити, блендери, кондиціонери та так далі. Explorer 2000 може одночасно заряджати до 30 гаджетів. При цьому сама станція заряджається від розетки змінного струму лише за 2 години.
Після початку повномасштабного вторгнення росії ПЗС стали незамінним доповненням до оснащення ЗСУ. Адже бійці в окопах не мають змоги знайти розетку. А навіть одна зарядна станція дозволяє кілька днів поспіль заряджати всі телефони, планшети, дрони та іншу техніку.
Експлуатація повербанків
Щоб повербанк прослужив якнайдовше, потрібно дотримуватися певних правил.
✔️ Особливості зарядки. Після покупки потрібно відразу зарядити повербанк на 100% і потім повторити цикл ще кілька разів. Це дозволить приладу набрати повну місткість. Якщо надовго залишаєте його без діла – намагайтеся, щоб рівень заряду був не меншим за 80%. Завдяки цьому можна максимально продовжити термін служби пристрою.
✔️ Температурний режим. Не можна допускати ні сильного нагріву, ні переохолодження повербанку. Низькі температури сильно знижують місткість батареї. А надмірне нагрівання може вивести її з ладу.
✔️ Попадання вологи. Як і всі електричні прилади, повербанки, якщо вони не виконані в герметичному корпусі, бояться попадання води. Тому їх краще переносити у герметичному пакеті з надійною застібкою.
Зарядний шнур. Дуже часто першим із ладу виходить зарядний шнур повербанку. Тому про всяк випадок потрібно мати під рукою кілька шнурів з роз’ємами, що підходять для зарядки твоїх пристроїв.
Підсумуємо. Купуйте повербанк, який зможе хоча б кілька разів поспіль зарядити ваші основні гаджети. Тримайте його в зарядженому тривожному рюкзаку і час від часу перевіряйте справність. Для квартири чи приватного будинку підійде зарядна станція. Вона недешева, але дозволить кілька днів заряджати усі необхідні прилади: смартфони, планшети, ноутбуки. До неї також можна під’єднати освітлювальні прилади, телевізори чи холодильники.
Джерело та фото: mc.today
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...