Астарта продовжує робити свій внесок у досягнення Глобальних цілей сталого розвитку, втім повномасштабна війна вплинула на їх пріоритизацію


Астарта продовжує робити свій внесок у досягнення Глобальних цілей сталого розвитку, втім повномасштабна війна вплинула на їх пріоритизацію
14:21, 08 2022
543
0

Європейська Бізнес Асоціація в рамках свого другого щорічного експертного дослідження «Індекс сталого розвитку» поспілкувалась із представниками соціально відповідальних компаній-членів ЕВА та попросила поділитись інформацією про те, як змінились пріоритети у сфері сталого розвитку у воєнний час та визначити чинники, що стоять на заваді або можуть сприяти сталому повоєнному відновленню.

Тож представляємо одинадцяту спікерку – Юлію Берещенко, директорку із сталого розвитку бізнесу та зв’язків з інвесторами Астарти.

Астарта

До війни Астарта зосереджувалася на боротьбі зі зміною клімату, сталому розвитку міст і громад, і відновлюваній енергетиці в сільськогосподарському секторі. Як зараз розвиваються ці проєкти і чи вплинула на них війна?


Астарта продовжує робити свій внесок у досягнення Глобальних цілей сталого розвитку, втім повномасштабна війна вплинула на їх пріоритизацію.

З лютого ми максимально сфокусували всі свої і партнерські ресурси для підтримання гуманітарної та продовольчої безпеки в Україні. Створили новий проєкт Common Help UA і спільними зусиллями 25 українських та міжнародних партнерів вже надали допомогу більше 708 тис. постраждалих внаслідок бойових дій українців та 368 соціальних і медичних закладів України.

Доставляємо гуманітарні вантажі Всесвітньої продовольчої програми ООН.

Спільно з Посольством Швейцарії в Україні та Білицькою громадою реалізуємо новий проєкт – створення підприємства з виробництва консервованих овочів. Його мета і надати допомогу тимчасово переміщеним громадянам, і забезпечити їх робочими місцями. У процесі виробництва залучені також мешканці громади, які продають свою городину для виробництва. Ця консервація буде додаватися у продуктові набори для тимчасово переміщених осіб. Плануємо масштабувати цю ініціативу і в інших громадах.

Продовжуємо проєкти, які були започатковані до війни. Один з таких – «Крила». Проводиться за підтримки канадського уряду і спрямований на допомогу жінкам у сільських регіонах стати економічно незалежними та розпочати власну справу.

Пріоритети мирних часів – питання боротьби зі змінами клімату та адаптації до них теж у фокусі нашої уваги.

Активно впроваджуємо проєкт з розробки стратегії декарбонізації. Вже провели детальну інвентаризацію всіх джерел викидів парникових газів згідно з вимогами GHG Protocol (Scope 1, 2 та 3). Наразі проводиться оцінка кліматичних ризиків, розробка сценарії та заходів з адаптації до них.

Оскільки збереження природних екосистем України напряму залежить від сталих підходів ведення бізнесу, дуже важливим є перехід на вуглецеве землеробство, впровадження заходів з енерго- та ресурсоефективності (зменшення споживання палива за рахунок застосування інгібіторів, зменшення частки використання синтетичних добрив тощо). Тому реалізація спільного з міжнародною компанією проєкту у сфері вуглецевого землеробства теж продовжується.

Астарта

Віктор Іванчик, СЕО Астарта-Київ, представляв Україну в програмі ООН лідерів сталого розвитку 2022 і був оголошений переможцем у номінації SDG Pioneer for Sustainable Business Strategy за досягнення у просуванні Цілей сталого розвитку. Як ви думаєте, чи можливий взагалі сталий розвиток в умовах війни?


Незважаючи на те, що в країні все ще триває війна, нам вже треба думати про майбутнє і про те, як ми будемо відновлювати Україну, модернізувати нашу економіку. Сталий розвиток – це не тільки про можливість, а й про необхідність, особливо у кризовій ситуації, адже Глобальні цілі сталого розвитку надають чітке бачення сталого майбутнього країни і відповідального бізнесу.

Місцеві громади повинні розвиватися. Проблема зміни клімату не зникла з настанням війни. Тому підходи сталого розвитку потрібно не лише продовжувати впроваджувати, але й посилювати і масштабувати, одночасно приділяючи увагу підвищенню соціальних стандартів життя українців.

Астарта
Як компанія бачить своє подальше майбутнє в Україні, у тому числі у сфері сталого розвитку?


Астарта продовжуватиме реалізацію програм зі сталого розвитку у сфері охорони навколишнього середовища, соціальних питаннях та корпоративного управління, а також займатиметься пошуком нових можливостей для розвитку, але з урахуванням сучасних трендів сталості. Важливо залучати до цього процесу усіх учасників бізнес-екосистеми Астарти, розвивати їх для побудови сталих ланцюгів поставок, враховувати інтереси та вимоги наших клієнтів, виробляючи продукцію найвищої якості з орієнтиром на глобальні ринки.

Астарта

Джерело та фото: eba.com.ua
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 555
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 078
0