Стало відомо, чи корисна їжа без солі

Стало відомо, чи корисна їжа без солі
14:44, 22 2022
333
0

Одне з найбільш популярних захоплень прихильників здорового харчування – приготування їжі в пароварці, без солі та спецій. Про те, що надлишок солі шкідливий, чули всі, а чи знаємо ми, чим небезпечний її дефіцит в нашому організмі? Пише agrotrend

Щоб зрозуміти чи потрібно вживати цей продукт, слід з’ясувати чи приносить він нам користь. Кухонна сіль – це хлорид натрію. Без натрію неможливим є скорочення м’язів та передача нервових імпульсів.

Коли в організмі спостерігається відсутність або мала кількість цього мікроелементу, людина може відчувати сонливість і слабкість, в гірших випадках – порушення координації рухів. Хлор потрібен для виділення шлункових соків, оскільки соляна кислота утворюється за допомогою іонів хлору. Тим більше, що сіль – це єдине джерело хлору для людини.

Під час недостачі солі, організм використовує свої запаси, які знаходяться в кістковій та м’язовій тканинах. Наслідками цього можуть бути нервові розлади, депресії, порушення травної та серцево-судинної систем. Існує думка, що зовсім без солі людський організм перебуває у безпеці 10 днів.

Скільки ж потрібно вживати цього продукту, щоб не нашкодити собі? Постійно в організмі повинно бути близько 200-300 грам солі. В день людина повинна споживати десь 1-1,5% від цього, тобто в середньому – це 5-6 грам на добу. Зрештою, сіль ми отримуємо в складі багатьох продуктів і про це слід пам’ятати.

Вживання солі у великих кількостях спричинює затримку води в тканинах організму, внаслідок цього збільшується кількість жирових тканин. З’являються набряки, страждають нирки и серцево-судинна система, піднімається артеріальний тиск. Як надлишок, так і дефіцит цього, важливого для здоров’я, компонента, впливають на зір і часто стають причиною катаракти ока.

Спеціалісти у цій галузі запевняють, що людині достатньо тієї кількості солі, яку вона отримує у складі продуктів харчування, а «підсолення» їжі сприяє розвитку різного характеру захворювань.

Отже, корисним чи ні буде споживання солі залежить лише від вас. Головним для людини є нормальний водно-сольовий баланс, тому дуже важливо дотримуватись норми.

Джерело та фото: Agrotrend
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 179
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 926
0