«Астарта» очікує на рекордний урожай сої в полтавській області


«Астарта» очікує на рекордний урожай сої в полтавській області
14:56, 12 2022
419
0

В «Астарті» жнивна кампанія сої стартувала з Полтавського регіону (ТОВ «Астарта Прихоролля», «ім. Довженка» та «Полтавазернопродукт») і вже зараз видно, що планові показники будуть виконані, а на деяких підприємствах – навіть перевиконані. Про це повідомили на офіційній сторінці компанії в мережі Facebook.

«Погодні умови на Полтавщині були відносно непоганими порівняно з двома попередніми роками, тому очікуємо отримати не менше 3 т/га. Це для нас рекордний урожай, бо планували 2,8 т/га», - сказав головний агроном Полтавського регіону Володимир Курячий.

Відзначається, що війна внесла свої корективи в цьогорічні обсяги посівів різних культур, в т.ч. і сої. Її посіяли більше, ніж у минулі роки, зокрема, на Полтавщині – 14,567 тис. га (у 2021 р. – 9,23 тис. га), у Західному регіоні – 25,6 тис. га (у 2021 р. – 22,2 тис. га).

Таке збільшення обсягів фахівці пов’язують з низкою причин. Зокрема, «Астарта» має власний соєвий переробний завод, а отже – соя не потребує багато місця для зберігання на відміну від інших зернових, торішній урожай яких і досі зберігається на елеваторах чи складах через труднощі з експортом, пов’язані з воєнними діями. Крім того, на ринку сформована хороша ціна на олійну. І, наостанок, соя – гарна у сівозміні і є відмінним попередником для інших культур.

Згідно з повідомленням, жнива також стартували в Західному регіоні, хоча традиційно це відбувається дещо пізніше, ніж на Полтавщині. 2 вересня почали збирання олійної на ТОВ «Хмільницьке», 5 вересня – «Житниця Поділля» і 6 вересня – на «Волочиськ-агро».

«На цьогорічний урожай ранніх сортів дещо вплинула посуха й високі температури, що спостерігалися в кінці червня – в першій половині липня, в сезон цвітіння сої, коли саме формувався потенціал її майбутніх плодів. Але пізні сорти розвивалися в більш сприятливих умовах, і ми тут сподіваємося на кращу урожайність. Тож у цілому очікуємо показники врожаю, близькі до запланованих. Хоча цьогорічні жнива проходять у незвичних умовах, колектив діє згуртовано. Працюємо і досягаємо результатів!» - прокоментував ситуацію Павло Перхайло, головний агроном Західного регіону.


Джерело та фото: Agrarii-razom
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 531
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 067
0