У США знайшли дешеву та екологічну заміну газовому опаленню квартир

У США знайшли дешеву та екологічну заміну газовому опаленню квартир
11:28, 21 2022
310
0

Нові теплові насоси не потребують зайвих витрат на встановлення, є більш екологічними та можуть виконувати роль охолоджувача влітку та нагрівача повітря взимку, пише rubryka

У чому проблема?


Відповідно до закону Нью-Йорка, компанія з управління житловими будинками Нью-Йорка (NYCHA) зобов'язана скоротити викиди із будівель на 40% до 2030 року та на 80% до 2050 року.

Такі викиди утворюються через використання викопного палива взимку, а влітку додаткову шкоду довкіллю завдають кондиціонери, які можуть підвищувати температуру в місті на кілька градусів, що в нинішніх умовах потепління є критичним.

Яке рішення?


Американська компанія-стартап HVAC запропонувала альтернативу, яку гідно оцінили на конкурсі "Чисте тепло для всіх" — стартап отримав 70 мільйонів доларів для реалізації першого етапу: виробництва віконних теплових насосів.

Як це працює?


Встановлення теплових насосів, які працюють від електрики та набагато менше забруднюють навколишнє середовище, ніж їхні газові опалювальні аналоги, може зіграти велику роль у досягненні амбітних цілей зі скорочення викидів парникових газів.

Теплові насоси використовують холодоагент, який має нижчу температуру кипіння та дозволяє блокам перетворювати холодне повітря на тепло взимку. Це краща альтернатива центральному опаленню одразу з декількох причин:

Нова технологія не вимагає використання викопного палива. Насос можна підключити до звичайної розетки 220 Вольт.
Потужність пристрою більша, ніж потужність кондиціонеру, разом із тим він не потребує додаткових витрат на встановлення: пристрій можна самостійно встановити на підвіконні.

Коли це запрацює?


Пілотний проєкт триватиме сім років, за цей час має бути вироблено 300 тисяч пристроїв. Усі вони оснащуватимуть житлові приміщення, якими управляє NYCHA.

Перші теплові насоси з'являться в домівках вже наступної осені. Згідно з планом NYCHA, у мешканців з'явиться по одному блоку в кожній спальні та вітальні кількох десятків квартир.

Поки що технологія нова та розрахована на "м'яку" зиму, але перші моделі для холодного клімату компанія планує випустити у 2024 році.

Джерело та фото: rubryka
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
27 205
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 033
0