Глобальний ринок цін - цибуля

Глобальний ринок цін - цибуля
17:33, 03 февраль 2020
1 416
0
Січень - традиційно тихий місяць на ринку цибулі. Голландські торговці цибулею зараз перебувають у перехідному періоді між експортними сезонами, тепер Сенегал закрив свій ринок імпортною цибулею, щоб захистити власні культури. Цього року помітно більше іспанської цибулі було відправлено до Західної Африки, де зазвичай домінує голландська цибуля. В Індії спостерігається повільне відновлення, тепер, коли два регіони починають новий урожай. У Китаї ринок тихий через китайський Новий рік. У США запаси трохи нижче середнього, і є деякі проблеми з якістю у зберіганні. У лютому в Мексиці, Новій Зеландії та Єгипті з’явиться новий урожай жовтої цибулі. Південна Африка зараз є на ринку вже 2-3 тижні, експорт іде в основному на решту Африки та Європи.

Глобальний ринок цін

Нідерланди: Тихий ринок після хорошої першої половини сезону

Після експорту понад 724 000 тонн цибулі ситуація на ринку тепер тихіша, що насправді є річною тенденцією. Майже 60% запасів було присвячено експорту в першій половині сезону. Голландська цибуля особливо виграла від ситуації на індійському ринку та його експортних напрямках. Більше також пішло до Західної Африки, але 15 січня Сенегал закрив кордон з імпортною цибулею, щоб захистити власне виробництво. В результаті попит швидко впав, і ціни опинилися під тиском. У грудні ціна все ж становила 17 центів за кілограм, максимум - 21 цент. У січні ціна знизилася до 15 копійок за кілограм, максимум - 18 центів у випадку звичайної жовтої цибулі. Торговці сподіваються, що попит знову підніметься в найближчі тижні з експортом до Східної Європи, Південної Америки та Далекого Сходу.

Бельгія: Невизначеність цін

Після періоду з великим експортом мир повернувся на бельгійський ринковий лук. Великі обсяги цибулі були перевезені до Африки, але оскільки кілька країн вже закрили свої кордони імпортною цибулею, для бельгійських торговців цибулею все було досить тихо. Це ставить під тиском ціни. Досить невідомо, чи піднімуться ціни в найближчі тижні.

Німеччина: Задовільний розвиток другої половини сезону

У Німеччини два абсолютно різні сезони. Спочатку було дуже обмежене виробництво, дефіцит у всій Європі, але поточний сезон розвивається задовільно. Експорт йде добре, і майже всі провідні торговці цибулею є на ринку. Німеччина також використовує успішний сезон в Нідерландах.

Деякі питання в секторі - це суворі вказівки щодо захисту сільськогосподарських культур, а також зміни клімату та зростаюча нестача робітників. На сьогоднішній день в німецький сектор вкладається велика кількість коштів, включаючи нові плантації, зрошувальну інфраструктуру та сховища.

Німецька цибцля демонструє ряд цікавих тенденцій. Перш за все, зростає попит на червоний лук, який наразі в основному імпортується з Нідерландів. Дискунт Алді нещодавно вирішив запропонувати лише органічний червоний лук. Основним закордонним постачальником все ще є Нова Зеландія.

Франція: Більше попиту на французьку цибулю на внутрішньому ринку

Цьогорічний урожай цибулі був досить хорошим, як за якістю, так і за обсягом. Деякі торговці хочуть мати можливість пропонувати своїм клієнтам круглий рік цибулю; насправді попит на них також зростає на внутрішньому ринку. Ціни становлять близько 15 € / 100 кілограмів; однак вони не є стабільними, оскільки акції інших країн Європи все ще можуть мати вплив на ринок.

Австрія: Великий жовтий і червоний лук вимагають

В Австрії існує стабільний ринок цибулі. Для жовтої цибулі стандартного розміру (вимитого та сортованого) ціна оплачується коливається від 23 до 28 євро за 100 кг. Рівень цін значно нижчий для партій нижчої якості та менших розмірів. Велика жовта і червона цибуля в даний час є дефіцитною і дуже затребуваною в австрійському секторі.

Іспанія: Незвично високий попит на цибулю в грудні та січні

Попит на цибулю падає після деяких незвично хороших ринкових умов у грудні та січні. В Іспанії більший обсяг цибулі, ніж у минулому сезоні. Ціни між літом та осінню були досить низькими, особливо для більших розмірів, які були не такими затребуваними. Це змінилося навколо Різдва, коли був дуже високий попит з боку Нідерландів, Франції, Італії та Східної Європи. Більше цибулі також пішло до Західної Африки - ринку, який зазвичай домінує в Нідерландах. Також в цьому сезоні була чітка різниця в ціні між стандартним та якісним луком.

Однак цього тижня попит надзвичайно впав. "Це щось, що зазвичай відбувається в цей час року", - каже представник сектору. «Західна Африка припинила імпорт, тому що власне виробництво скоро потрапить на полиці. Досі незрозуміло, як все піде з цибулею на зберігання. Це здебільшого залежатиме від їх якості, але враховуючи погоду, у цьому плані не повинно виникнути проблем ".

Італія: Скорочення запасів породжує більший попит

Продаж ріпчастої цибулі в Італії йде добре, із задовільними цінами та зменшенням запасів. Ситуацію на ринку описала компанія, що спеціалізується на переробці та продажу цибулі на півночі Італії. Наприкінці січня 2020 року ціна на жовту цибулю становила від 30 до 37 центів за кілограм. При цьому біла цибуля коштує 50 центів за кілограм, а червона - 45 центів. Запасів стає все менше, і ніхто поки не знає, як буде вести себе ринок, що призводить до зростання попиту на врожай. На оптовому ринку ми знаходимо італійську та голландську цибулю з цінами від 43 до 95 центів за кілограм, залежно від сорту, розміру, форма упаковки та походження. Італійський рожевий лук можна продати до 1,40 євро / кг, а французький шалот - до 1,70 € / 500 г.

Єгипет: Експорт зростає через ситуацію на індійському ринку

В Єгипті закінчення сезону червоної цибулі вже не за горами, і країна переходить на урожай жовтої цибулі в лютому. Єгипет отримав користь від ситуації в Індії, і торговець навіть повідомляє, що їм вдалося експортувати 75% своєї цибулі на цей ринок. Єгиптяни також вживають заходів для експорту цибулі на європейський ринок.

Індія: повільне відновлення на ринку

Ситуація в Індії, здається, стає дещо тихішою тепер, коли два індійські регіони незабаром дадуть новий урожай. Це зменшує імпорт цибулі, особливо червоної. За першими підрахунками до 2020 року, вирощування цибулі цього року збільшиться на 7%.

Китай: Малий рух на ринку через китайський Новий рік

Ціни на цибулю трохи піднялися приблизно в жовтні, але з тих пір залишаються стабільними. Цього сезону експорт пішов інакше порівняно з минулим роком, коли багато ще було поставлено до Європи. Цього сезону це не так, адже на зберіганні є достатньо голландської цибулі, і китайським компаніям складно конкурувати з ними. Голландська цибуля лише трохи дешевша, ніж китайська. Тим не менш, експорт на Близький Схід та інші азіатські країни йшов добре.

Наразі на ринку тихо, адже китайський Новий рік ось-ось закінчиться. Більшість компаній закриваються протягом Нового року. Крім того, він також тихіший, ніж зазвичай, тому що на ринку не дуже багато руху, враховуючи нинішній коронавірусний криз.

США: скорочення поставок цибулі

Запаси цибулі на Північному заході впали трохи нижче середнього показника, зафіксованого за той же період минулого року. Урожай був меншим у цьому сезоні через холодну погоду та кількість опадів. Влітку було прохолодно, і це спричинило проблеми з якістю. Особливо ясно це стосується жовтої цибулі, а не такої кількості білої цибулі, яка була зібрана раніше. Отже, пропозиція цибулі скоротилася.

Попит в США відстає, що нормально для січня, а ціни на ринку сприймаються як хороші, коливаючись від 7 до 10 доларів у Вашингтоні та Айдахо, залежно від розміру жовтої цибулі. Ціна білої цибулі коливається у Вашингтоні від 12 до 14 доларів і в Айдахо між 14 і 16 доларами, тоді як червона цибуля коштує від 5 до 6 доларів у Вашингтоні і трохи більше в Айдахо. Перший урожай цибулі в Техасі починається в березні і продовжується в середині травня. Перспективи хороші, і сезон може початися раніше через теплу погоду.

Південна Африка: врожай в Коу Боккевельд на експорт до Африки та Європи

Сезон цибулі в Південній Африці триває вже 2-3 тижні в Ку-Боккевельді, на Західному мисі. Експорт до решти країн Африки залишається стабільним, тоді як експорт до Європи буде нижчим за незвично високі обсяги, зафіксовані минулого року. Дощ два тижні тому, який спричинив труднощі для виноградарів в іншому регіоні (долина річки Хекс), не вплинув на виробників цибулі в Коу Боккевельд. Це єдиний регіон, де жовтий лук можна вирощувати на експорт. Внутрішні ціни на 8% нижчі, ніж минулого тижня, на даний момент - 0,22 € / кг (4,23 ZAR). Аналітики бачать, що існує великий попит і що ціни залишаться на цьому рівні або навіть знову зростуть.

Мексика: Новий урожай у лютому

Мексиканська цибуля потрапила на ринок у лютому. Хоча більша частина продукції призначена для внутрішнього ринку, інша частина експортується до США. Минулого року умови на ринку цибулі були кращими в Мексиці, ніж у США, а це означало, що цибуля, призначена для експорту, купується для внутрішнього ринку.

Австралія: Зростання експорту цибулі до Індонезії та Європи

Вартість австралійської цибулі зросла на 3,8%, а проданий обсяг залишився стабільним, на 1,7%. Попередньо упакована цибуля зіграла головну роль у продажу цибулі минулого року. На ринку також є фасовані цибульні суміші, що містять кілька сортів. Тасманійська цибуля за останні місяці 2019 року виробила 18,5 млн. Австралійських доларів (11,3 млн. Євро), тим самим подвоївши показник попереднього року. Крім того, експорт на відносно новий ринок Індонезії збільшився в чотири рази, а в Європу - вдвічі.

Нова Зеландія: Новий урожай найближчий час

Сезон у Новій Зеландії ось-ось розпочнеться. Згідно з повідомленнями, перспективи хороші, якщо мова йде про якість цибулі, незважаючи на меншу кількість опадів на початку літа.

Джерело та фото: freshplaza
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Коментарії (0)


Топ категорії
Українським аграріям готують величезні штрафи Українським аграріям готують величезні штрафи
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
12 267
0
В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї
Оформляти ФОП і декларувати доходи змусять жителів сіл, які не здали в оренду свої земельні ділянки, а обробляють їх...
04.04.21
8 564
0