Виплати українським біженцям у Німеччині: як оформити, та який розмір допомоги по безробіттю

Виплати українським біженцям у Німеччині: як оформити, та який розмір допомоги по безробіттю
18:34, 13 2022
995
0

Українські біженці у Німеччині мають право на отримання виплат. Йдеться про допомогу з безробіття. Наші земляки мають звернутися до місцевих центрів зайнятості, пише biz.today.ua

Розмір виплати з безробіття вищий, ніж згідно з законом про забезпечення біженців. Її щомісячний розмір складає до 449 євро на особу. Українські біженці можуть отримувати допомогу на дітей та напівкредит на навчання.

Суми, які можуть одержати переселенці, залежать від їхнього соціального статусу. Матері та батьки, які виховують діти самі, а також самотні люди, одержують максимальну виплату. Ті, у кого є партнер, можуть розраховувати на 404 євро на місяць. Дітям до п'ятирічного віку нараховують по 285 євро, у віці 6-13 років – 311 євро, 14-17 років – 376 євро на місяць.

Вагітні та одинокі батьки можуть розраховувати на додаткову фінансову підтримку. Центри зайнятості також покривають витрати на житло та опалення. Можлива і одноразова виплата на закупівлю речей для вагітних та породіль, а також на облаштування квартири. За потреби представники центрів зайнятості самі виходитимуть на зв'язок із отримувачами допомоги.

Щоб подати заяву на допомогу безробітним безпосередньо, потрібно призначити зустріч у центрі зайнятості. Попередньо треба з'ясувати, чи організація може запросити на потрібну дату перекладача зі знанням української мови. Також можна самостійно знайти співвітчизника зі знанням німецької.

Заяву можна подати онлайн або письмово. Процедура оформлення триває близько 1,5 тижня. Допомога з безробіття доступна українцям не молодше 15 років і які ще не досягли пенсійного віку. Кошти будуть перераховані тільки тим, хто дійсно не має роботи або зарплата не покриває базових потреб.


Українці, які розраховують на соціальні виплати, мають пройти процедуру реєстрації для розпізнавання. Це реєстрація відбитків пальців та фото у міграційній службі.

Для подання заявки на отримання допомоги слід зареєструватись у Центральному реєстрі іноземців до 31 серпня. Заяву отримання допомоги з безробіття можна оформляти коли завгодно.

Одержувачі виплат від центрів зайнятості внесені до системи обов'язкового медичного страхування Німеччини. Вони отримують медичну страховку і можуть не сплачувати більшу частину медичних послуг.

Гаряча лінія з питань праці працює за номером: + 4 9 911 178 791 з понеділка по четвер з 8.00 до 16.00. У п'ятницю можна звертатися з 8.00 до 13.00.Джерело та фото: biz.today.ua
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 177
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 926
0