Неподалік Києва росте справжня бананова ферма

количество просмотров946   3-02-2020, 17:25
На Київщині селекціонер влаштував справжній тропічний рай – вирощує папаю, банани, ананаси, лимони та багато інших фруктів.

бананова ферма

Справжня Мекка для любителів тропічних фруктів – у теплицях селекціонера-дослідника Анатолія Патія. Тропічний рай чоловік створив у селі Рожни Броварського району на Київщині, повідомляє Агробізнес Сьогодні.

У місцевих тропіках Анатолій Патій вирощує лимони, банани, папаю, мандарини, апельсини та багато іншої смакоти.

«Ось кумкват – маленький цитрус, розміром зі сливу. Ось мурайя – ще менша, як ягідка. Це – дерево японського імператора Хіросіто. Він у дитинстві хворів, але завдяки мурайї прожив 101 рік. Скарав на смерть трьох шпигунів, які хотіли вкрасти гілочку цієї рослини», – проводить екскурсію пан Анатолій.

Усі цитрусові – близькі родичі, тому можуть уживатися на одному дереві. На одному дереві селекціонер може прищеплювати 5 видів цитрусових.

На одній гілці – лимон, на другій – кумкват (чи фортунела), на третій – грейпфрут, ще є ось апельсин і мандарин. А на сливі можна прищепити абрикос і персик, бо вони всі теж родичі. Такі комбіновані рослини називаються «дерево-сад».

Є в тропічному саду пана Анатолія й малознайомі українцям плоди.

«Ось наранхіла – найсмачніша пасльонова культура світу, її сік називають «нектар богів». У природних умовах росте в горах Андах. Вона на смак подібна до апельсина, витримує великі перепади температур. Є у мене миртове дерево, яке згадується ще у Біблії. Є мушмула, є лавр. Ось папайя, або динне дерево – найбільш урожайна культура у світі. Ми з папаї смачне варення робимо… Є кавове деревце сорту арабіка. Це ось гранат, я вивів крупноплідний сорт. Ось тамаринд – індійський фінік. Ось є оливкове дерево, ось – хлібне, привезене з Таїланду. Ще маю цінне дерево – інжир. Я схрестив його із шовковицею. Вивів сорт, у якого вага ягід сягає 250 г, й він витримує холоди до – 33 °C», – розповів пан Анатолій.

Загалом в тропічному раю селекціонера з Київщини понад 30 культур. Вони постійно оновлюються та змінюються.

Туристи, яких щороку сюди приїздить близько двох тисяч, найбільше люблять фотографуватися з ананасами. Відвідувачі тут кожні вихідні, інколи приїздять і в будні. З унікальною плантаціює співпрацює 12 туристичних фірм. Жителям міста, особливо дітлахам, дуже подобається «бананова республіка» за 40 км від Києва. Бо таких екзотичних ферм в Україні поки що лише з півтора десятки.

Джерело та фото: Agro-business