AgriChain: Створюємо ланцюги комплексних аграрних рішень

AgriChain: Створюємо ланцюги комплексних аграрних рішень
13:40, 17 2021
332
0

Сьогодні цифровий світ проникає в кожен аспект нашого життя, починаючи з того, як ми витрачаємо час, розпоряджаємося грошима та дозвіллям. Він змінює звичний спосіб комунікації, розваг і отримання нової інформації та навіть підходи до роботи агробізнесу. Це зрозуміли й засновники молодої амбітної IT-компанії AgriChain агропромхолдингу «Астарта-Київ», яка з 2018 року пропонує комплексну систему цифрових рішень для управління агробізнесом. Пише agroportal

Аграрний ланцюг


Дослівний переклад AgriChain з англійської — це «аграрний ланцюг», тобто вже в назві компанії закладена головна філософія і мета створення комплексного програмного продукту, основного інструменту роботи і управління агровиробника, завдання якого мінімізувати витрати та підвищити ефективність агровиробництва.

AgriChain складається з восьми незалежних модулів, кожен із них повністю покриває потреби окремого блоку виробничого ланцюга. Архітектура рішення — це незалежні web та/або мобільні додатки з підсистемами в обліковій системі 1С до всіх функціональних модулів, об'єднаних єдиним web-додатком авторизації (точкою входу користувача). Є можливість використовувати тільки один або декілька модулів, а також комбінувати їх зі сторонніми сервісами.


Управління земельним банком, виробництвом, моніторингом посівів, управління складом, закупівлями та постачанням ТМЦ, контроль роботи техніки та ремонтів, логістики ТМЦ та готової продукції, автоматизація всіх бізнес-процесів компанії — це те, з чим працюють модулі. Всі вони об'єднані в єдиний портал з управління агробізнесом, який і є ланцюгом рішень для ефективного управління.

Єдиний портал з управління агробізнесом створювався, розуміючи проблеми та задачі, актуальні для великого та середнього агробізнесу. А всі програмні продукти створені на основі єдиної концепції, основними акцентами якої є:
- створення єдиної інформаційної системи управління бізнесом, роботи служб на всіх рівнях управління;
- автоматизовані гнучкі бізнес-процеси, які можуть бути швидко адаптовані при зміні зовнішніх або внутрішніх умов ведення бізнесу;
- менеджмент завдань фахівців;
- системи повідомлень;
- ефективні інструменти для роботи і прийняття рішень;
- автоматизований документообіг;
- система глибокої аналітичної звітності на основі ризик-менеджменту;
- онлайн-режим подій в бізнесі;
- простий, дружний та інтуїтивний інтерфейс.

Усі рішення AgriChain інтегровані з обліковою системою 1С, системами GPS-моніторингу, даними обладнання, супутниковими та метеорологічними даними тощо, які консолідуються в системі для аналізу та прийняття ефективних рішень і використовуються як частина бізнес-процесів.

Унікальність рішення AgriChain в комплексності (воно покриває операційні й управлінські процеси для всіх рівнів користувачів), максимальній універсальності, гнучкості під різні компанії з різними процесами та локалізації під будь-яку компанію.

Технології рішення для додатків AgriChain обираються з орієнтиром на найсучасніші практики, інструменти та підходи, доступні компетенції фахівців на ринку, щоб створити максимально ефективні та гнучкі продукти, які можна швидко впроваджувати, масштабувати та кастомізувати під бізнес-потреби. Якщо дані підприємства впорядковані, структуровані та зберігаються в електронному вигляді, розгортання такої системи вимагатиме не більше одного дня.

При коробковому рішенні фахівці AgriChain консультують і супроводжують клієнтів у налагодженні системи, а також навчають декількох фахівців для подальшого супроводження, адже мета компанії — не просто продати продукт, а навчити клієнта ефективно його використовувати.

Єдина точка авторизації в системі — це робочий простір із бордами для кожної програми. З нього за допомогою одного кліка користувач потрапляє в доступний йому модуль. Якщо певні модулі не цікавлять підприємство, воно може відмовитися від них, адже кожен функціональний модуль інтегрується у вигляді самостійного рішення.

Потреби агропідприємств у автоматизації різняться, але не є чимось унікальним. Деякі замовники зацікавлені у модулі «план-факт» аналізу виконання виробничої програми, інші — у блоці «обліку на складах» для запобігання крадіжкам. В системному продукті компанії AgriChain містяться рішення для агрохолдингів, які стикаються з повним комплексом сільськогосподарських завдань.

Supply chain-рішення — це те, що пропонує платформа, вони дозволяють підприємству оптимізувати всі операційні процеси й отримати максимальне розуміння того, що відбувається з бізнес-процесами, мовою цифр і статистичних даних.

AgriChain — IT-рішення для управління агробізнесом онлайн


Кожен програмний продукт вирішує конкретні завдання. Так, ІТ-система управління земельним банком AgriChain Land допомагає вирішити наступні проблеми:
- недостовірність або несвоєчасність документального оформлення договорів оренди земельних ділянок;
- розбіжності у площі ділянок, які орендує та обробляє підприємство;
- відсутність або неповне відображення інформації про ділянки в обміні;
- низький рівень консолідації земельного банку та високий рівень технічних втрат;
- нарахування орендних виплат за ділянки, які не обробляються чи знаходяться за межами полів;
- втрата врожаю на ділянках, обробка яких здійснюється без правових підстав.

Перед запускам модуль AgriChain Land протестували на підприємстві із земельним банком 10 тис. га. Сьогодні модуль працює на ділянках загальним розміром 250 тис. га та керує всією площею земельного банку холдингу «Астарта-Київ».

IT-система управління агровиробництвом AgriChain Farm дозволяє усунути такі недоліки:
- відсутність злагодженої комунікації між виробничими службами;
- неоптимальна кількість штатних працівників;
- відсутність системи контролю виконання планової виробничої програми;
- нецільове та неоптимальне використання ресурсів;
- недотримання норм виконання технологічних операцій.

Система управління моніторингом посівів AgriChain Scout дозволяє вирішити проблеми відсутності:
- єдиної системи історичних, супутникових даних та даних аерофотозйомки;
- чіткої системи реагування на ризики (хвороби, шкідників, бур'яни);
- системного моніторингу та культури оглядів посівів;
- динамічного прогнозування обсягів агровиробництва.

AgriChain Scout дозволяє отримувати аналіз супутникових індексів стану посівів та панорамних знімків із системою реагування на підставі супутникових індексів та вимірів вологості ґрунту від NASA, створити агрохімічний паспорт поля, а також системи моніторингу стану посівів, прогнозування урожайності та інформаційних повідомлень про критичні події на полях.

Приклади рішень AgriChain доводять, що інноваційні IT-інструменти підвищують ефективність агропідприємств, і таким чином AgriTech може сприяти налагодженню ефективної роботи усіх бізнес-процесів у компаніях різних розмірів залежно від виробничих потреб. AgriChain відкрита до партнерства та запрошує всіх охочих приєднуватися до екосистеми «Астарта».

Джерело та фото: agroportal
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
28 501
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 661
0