(не)Сонне царство або Як сплять корови?


(не)Сонне царство або Як сплять корови?
00:13, 29 2022
1 175
0

Здоровий сон додає продуктивності всім живим істотам та допомагає організму відновлюватися. Аксіома. Але всім нам, як виявляється, потрібна різна оптимальна кількість годин для сну. Людині – 6-8 годин, жирафі достатньо 10 хвилин щогодини, коали ж, рекордсмени, - можуть спати аж до 22 годин на добу.

А скільки сплять корови?


Для наших молочних красунь достатньою буде тривалість сну від 4 до 6 годин. Проте тварини розділяють цей час сну впродовж доби: сплять більше вночі, а вдень – можуть подрімати. І вчені кажуть, що корівки навіть бачать сни!

Сплять стоячи чи лежачи?


І так, і так. Хоча значно кориснішим для корів та повноціннішим є сон лежачи. Так тварина може лягти на бік, витягнути кінцівки та зануритися у глибоку фазу сну.

Але тварини не нехтують і денним сном або дріманням, бо можуть це робити стоячи і навіть з розплющеними очима. Хоча корови є одомашненими тваринами, раніше у дикій природі вони часто ставали здобиччю хижаків. Це означає, що такі тварини завжди напоготові в разі наближення небезпеки. Тож більшу частину доби вони стоять і пильнують навколо .

На що впливає сон корови?


Якщо одним словом – на все. Корова, яка мало спить або спить стоячи, - буде частіше хворіти, може стати дратівливою і давати менше молока. Недосип може провокувати підвищену метаболічну активність, негативний енергетичний баланс, зниження імунного захисту. Тож про сон своїх підопічних потрібно дбати та забезпечувати належні умови для їхнього відпочинку.

Джерело та фото: FB-сторінка - Астарта - Київ
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 773
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 169
0