Мріємо вирощувати овочі: сільська школа з Хмельниччини подала на конкурс бізнес-проєкт теплиць

Мріємо вирощувати овочі: сільська школа з Хмельниччини подала на конкурс бізнес-проєкт теплиць
21:38, 25 2022
459
0

У селі Западинці Красилівської територіальної громади місцева гімназія мріє про створення теплиць для вирощування овочів. Для цього вони написали бізнес-проєкт, з яким наразі потрапили до фіналу конкурсу «Неймовірні села України – 2022». Переможець отримає сто тисяч для реалізації своєї ідеї. Про це Суспільному розповіла начальниця відділу освіти Красилівської громади Олена Заїка, пише ternopil.ua

За словами посадовиці, минулого року Западинська гімназія в реалізації виграного конкурсу «Підйом-2021» висадила фруктовий сад та закупила сушарку й морозильну камеру для фруктів. Цьогоріч вирішили, що хочуть вирощувати ще й овочі.

Мріємо вирощувати овочі: сільська школа з Хмельниччини подала на конкурс бізнес-проєкт теплиць

Село Западинці отримало свою назву через розташування на горбистій місцевості і велику кількість западин. На початку заснування село двічі спалювали монголо-татари. У вересні цього року Западинцям виповнюється 505 років. В селі немає підприємств, а бізнес-проєкт реалізовуватиме місцева гімназія, розповідає начальниця відділу освіти Красилівської громади Олена Заїка. Каже – для закладу це не вперше.

«У 2021 році учні Западинської гімназії взяли участь в проєкті, який організували українська Академія лідерства і благодійний агропромисловий холдинг. Проєкт називався «Original Mix». Учні виграли, отримали кошти і заклали шкільний сад. Висадили 100 саджанців фруктових дерев, 50 кущів, купили обладнання для переробки фруктів – сушарку і морозильну камеру», - розповідає Олена Заїка.


Фрукти та трави учні засушували для шкільної їдальні. Цьогоріч Западинська гімназія теж розраховує на перемогу.

«Ми вирішили подати цей проєкт, який в своїй основі мав розвиток овочівництва, а саме вирощування екологічних ранніх овочів. Для цього потрібно придбати дві екотеплиці та обладнання. Тому ми вирішили спробувати», - говорить посадовиця.


За словами Олени Заїки, реалізуючи проєкт, сподіваються привчити дітей до підприємництва, аби ті в майбутньому розвивали село.

«Для нас це теж дуже корисно. Перше – це профорієнтація. Діти вивчають сільськогосподарські професії», - додає вона.


Після перемоги, каже Олена Заїка, за виграні 100 тисяч гривень, планують закупити дві теплиці, культиватор і мотосапу.

«Зрозуміло, що 100 тисяч – це не такі великі кошти. За них можна зробити багато, але не все, що планується. Тому агрохолдинг «Астарта» буде нашим партнером і вчитиме дітей, як працювати на землі, як доглядати за рослинами, як вирощувати розсаду, допоможе з насінням», - розповідає начальниця відділу освіти Красилівської громади.


Фінал конкурсу «Неймовірні села України – 2022» відбудеться 28 липня онлайн. Загалом до нього увійшло 10 сіл з усієї України.

Джерело та фото: ternopil.ua
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
27 205
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 033
0