Навіщо перевіряти ущільнення ґрунту?

Навіщо перевіряти ущільнення ґрунту?
16:43, 20 2022
444
0
альтернативный текст
Окрім розуміння агрохімічного стану необхідно враховувати і значення щільності ґрунту. Оптимальні значення даного показника для ґрунтів середнього та важкого гранулометричного складу має сягати 1,1 – 1,3 г/см3, а для супіщаних і піщаних – від 1,3 – 1,5 г/см. Пише aggeek.net

Проблема переущільнення загострюється та набуває велетенських масштабів. Ще не всі розуміють, як згубно діють процеси переущільнення на ріллю, і на вирощувані культури. Наслідками переущільнення є:
✔️ Порушення структури ґрунту з руйнуванням ґрунтових пор та подальшим брилуванням.
✔️ Порушення циркуляції води та повітря всередині ґрунтових шарів.
✔️ Порушення терморегуляції ґрунту.
✔️ Зниження вологозабезпечення рослин, аерації, погіршення біологічних процесів.
✔️ Порушення процесу випаровування вологи.
✔️ Пригнічення росту коренів рослин.

щільності ґрунту

Результати щільності ґрунту можуть дуже варіювати в межах одного поля, а втрати врожаю можуть сягати до 60%.

Для поліпшення структури та попередження ущільнення ґрунту, необхідно дотримуватись таких заходів: дотримуватись сівозміни, маршрутизацію руху техніки полем, періодично перевіряти щільність ґрунтів за допомогою пенетрометра, звертати увагу на обробіток ґрунту, здвоювати або потовщувати колеса тракторів, а за можливості, застосовувати комбіновані та широкозахватні агрегати, комбінувати технологічні операції.

Для того, щоб не спостерігати даних наслідків у посіві доцільно проводити ручне чи автоматичне вимірювання щільності ґрунту або сканування структури ґрунту TopSoil Mapper.

щільності ґрунту

Система TopSoil Mapper фіксує ущільнення, структуру ґрунту на різних глибинах, усереднене значення по відмінності структури ґрунту і вологозабезпечення ґрунту в режимі реального часу. За даної технології фермер отримує дані про властивості ґрунту та оптимальній глибині для проведення рихлення на значних площ за короткий проміжок часу.

Агрохімічний аналіз, розуміння структури та щільності ґрунту в сучасному світі – невід’ємною частиною успішного аграрного бізнесу, адже це заощаджує кошти, а ще допомагає зберегти родючість землі. Завдяки проведенні даних досліджень ви будете знати все, що потрібно для покращення стану ваших посівів!

Джерело та фото: aggeek.net
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
26 193
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
17 714
0