У Дубаї запущено найбільшу у світі вертикальну ферму ECO 1 на 100 000 м2


У Дубаї запущено найбільшу у світі вертикальну ферму ECO 1 на 100 000 м2
21:08, 19 2022
518
0

Crop One Holdings займалася будівництвом вертикальної ферми ECO 1 у партнерстві з Emirates Flight Catering. Пише inventure

Об'єднані Арабські Емірати імпортують близько 90% продовольства через брак орних земель та води. На полиці місцевого продуктового магазину можна знайти шпинат. Але, мабуть, він буде з Європи чи навіть із США. Першим кроком до вирішення проблеми стане нова вертикальна ферма, розташована неподалік аеропорту Дубая. Вона зможе виробляти понад 900 тонн листової зелені на рік.

Ферма отримала назву ECO 1, і в даний час це найбільший такого роду об'єкт у світі. Її площа перевищує 100 000 кв.м, довжиною 160 метрів, а на стелажах ростуть салат, шпинат і рукола.

"У виробництві продуктів харчування розмір дійсно має значення", - каже Крейг Ратайчик, CEO Crop One Holdings, проекту вертикального фермерства, який базується неподалік Бостона.


Crop One Holdings

Crop One займалася будівництвом ферми ECO 1 у партнерстві з Emirates Flight Catering, що постачає харчування для Emirates Airlines. Як і інші закриті ферми, вона автоматично відстежує та регулює освітлення, вологість, поживні речовини та інші фактори для прискорення росту рослин. Але масштабування виробництва допомагає розподілити витрати на цю технологію.

«У такому масштабі економіка працює добре. Таким чином, ферма виходить дуже прибутковою», — каже Ратайчик.

Підприємство також використовує на 95% менше води, ніж потрібно для вирощування зелені у полі, та не застосовує пестициди чи гербіциди. Оскільки зелень вирощується в контрольованих умовах і відразу вирушає до магазинів або авіакомпаній, зелень не потрібно мити перед вживанням. Не дивно, що відсоток втрат набагато менший, ніж у продуктів, які доставляються здалеку.

Тим не менш, поки неясно, наскільки вуглецевий слід зелені з ферми відрізняється від імпортованих продуктів харчування. Компанія відмовилася поділитися подробицями про те, скільки енергії споживатиме ферма, хоча зазначила, що використовує максимально ефективні системи.

Основні джерела викидів вуглецю на подібних об'єктах – освітлення та кондиціювання повітря. Зараз ферма використовує традиційну енергію, хоч у майбутньому збирається перейти на сонячну.

Поки що вона постачатиме лише невелику частину зелені, яку щодня споживають майже 10 млн жителів Об'єднаних Арабських Еміратів. Але, мабуть, у цьому районі з'явиться більше ферм.

В Абу-Дабі уряд нещодавно інвестував $100 млн у сільське господарство у закритих приміщеннях, включаючи новий дослідницький центр, який працює над удосконаленням методів та технологій вертикального землеробства. За прогнозами, у найближчі 4 роки індустрія вертикального землеробства може зрости до $9,7 млрд.

Джерело та фото: inventure
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 531
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 067
0