Нове рішення у сфері земельних відносин для агробізнесу


Нове рішення у сфері земельних відносин для агробізнесу
18:36, 15 2022
508
0

Максимально консолідувати земельні масиви та знати все про земельний банк та пайовиків – це рожева мрія кожного сільгоспвиробника незалежно від розмірів земельного банку.

«І це реально», ― кажуть в ІТ-компанії AgriChain. «Ми вже так працюємо», ― підтвердять в агропромхолдингу «Астарта-Київ». Адже компанія AgriChain знає точний рецепт, як ефективно управляти земельним банком в реаліях «шахової дошки», та яким сортам чаю віддають перевагу їх пайовики. Досить інтриг, зустрічайте мобільний додаток AgriChain Land ― це кмітливий посередник між сільгоспвиробником та пайовиками, який знає, як зробити земельні відносини ідеальними.

В кінці 2021 року компанія AgriChain отримала запит від агропромхолдингу «Астарта-Київ» на розробку мобільного додатку AgriChain Land і вже в кінці червня 2022 додаток пройшов успішне тестування і зараз масштабується на весь Холдинг. Ключове завдання застосунку ― це підвищити ефективність роботи з земельним банком в польових умовах.

Якщо мова йде про роботу спеціалістів земельної служби, то вона часто відбувається за межами офісу. Адже вони завжди на виїздах: переукладають договори, домовляються про обмін земельними ділянками, відвідують пайовиків, фіксують та актуалізують інформацію, беруть участь в аукціонах.

Саме тому важливо було організувати роботу додатка таким чином, щоб він міг працювати в онлайн та офлайн режимах. Зараз пояснимо, чому це так важливо.

Зв'язок стабільний


При роботі в полях працівники постійно зіштовхуються із ситуацією поганого або нестабільного інтернет-зв’язку, тому розроблений мобільний додаток працює також і в офлайн-режимі. І тепер, коли спеціалісти будуть на виїзді, вони матимуть вільний доступ до інформації про земельну ділянку, поле, контрагентів та договори незалежно від наявності Інтернету.

Загальні дані


Сьогодні доступна Android версія мобільного додатка, а вже до кінця року відчути всі переваги використання додатком зможуть користувачі девайсів з операційною системою IOS. Додаток має функцію розділення прав доступу за підприємствами, тому користувач буде бачити лише ті дані, які надані йому адміністратором.

ІТ-рішення земельних відносин AgriChain Land

«Мобільний додаток AgriChain Land побудовано на повноцінній SDK платформі Flutter. Універсальна основа для кросплатформних програм має набір з відкритим вихідним кодом на основі мови програмування Dart, доречі, активно використовується бізнес-гігантами Alibaba та BMW. Розробка на Flutter дає змогу створювати кілька додатків з однієї і тієї ж бази коду, а Hot Reload дозволяє одразу переглядати поточні зміни. Віджети Flutter надають повний доступ до можливостей пристрою. Вони імітують поведінку рідних мов дизайну додатків. В результаті розробники можуть створювати програми будь-якої складності для будь-якого «екрана». Постійно зростаючі набори плагінів та пакетів доступних на pub.dev є готовою до використання бібліотекою, яка містить як основні, так і розширені функції, а саме GPS, збір даних датчиків, Bluetooth, облікові дані тощо», - додає Максим Сукманюк, технічний директор компанії AgriChain.


Візуалізація земельного банку


На карті мобільного додатку знаходяться ділянки, поля та спеціальні мітки. Є можливість пошуку та фільтрації даних за різними параметрами. Через мобільний додаток можна працювати не лише з власними ділянками, але й ділянками конкурентів, наприклад, при проведенні обмінів можна переглядати дані про орендаря та термін дії права користування на ділянку, якщо ці дані були внесені через веб версію.

В додатку доступні різні варіанти представлення карти (супутник, місцевість, звичайний та гібрид) і, звичайно, шар Кадастр, який відображає дані з Публічної кадастрової карти. Є функції побудови маршруту до поля або ділянки, визначення геолокації пристрою, яка дозволить ідентифікувати ділянку в полі та продивитись основну інформацію по ній. При потребі здійснити обміри, користувачі додатка можуть скористатись спеціальним інструментом – лінійкою.

Особливу увагу хотілось би приділити механізму міток, який дозволяє через мобільний додаток переглядати та встановлювати мітки на карті, лишати під ними коментарі та додавати фото. Мітки синхронізуються між різними девайсами та з веб версією програми. Таким чином можна помічати ризикові ділянки, сезонні перешкоди, передавати фото документів для внесення ділянок тощо. Всі мітки класифікуються за типами, а довідник міток адмініструється через веб версію, тобто замовник самостійно визначає які типи міток будуть використовуватись в програмі , а для зручності роботи, мітки можна фільтрувати як в мобільному додатку, так і на веб версії.

Реєстр даних


Інформація про земельні ділянки, поля, контрагентів та договори представлена у вигляді реєстру даних з можливістю пошуку та фільтрації даних за різними параметрами. Всі картки в мобільному додатку мають посилання на пов’язані об’єкти, таким чином з картки ділянки можна швидко перейти на картку пайовика, договору, документів на ділянку або поля. До речі, у додаток вивантажуються дані по вже завершеним договорам та неактивним контрагентам, що дозволяє працювати з історичними даними.

«Flutter дуже якісно показав себе в роботі з великими даними та обробці анімації, перевищує в даному напрямку React Native, оскільки програми з’єднуються з нативними компонентами без моста» », - зазначає Максим Сукманюк.


Елементи CRM-системи


Веб версія програми AgriChain Land дозволяє створювати та фіксувати будь-які додаткові реквізити для ділянок, полів, контрагентів та договорів інструментами користувача, без залучення розробників. А це означає, що якщо вам дійсно потрібна інформація про сорт чаю, який полюбляє ваш пайовик, ви можете додати такий реквізит в систему і фіксувати його вподобання як через веб версію, так і через мобільний додаток. А якщо серйозно, то ви можете почати фіксувати інформацію про родинні зв’язки між вашими пайовиками, пріоритетні канали комунікацій, додаткову інформацію по виплатах, готовність до купівлі-продажу земельних ділянок та багато іншого. Наприклад, завдяки додатку можна організовувати опитування, щоб оцінити рівень лояльності пайовиків. Для цього за допомогою додаткових реквізитів можна створити анкету в картці пайовика на веб версії, яка синхронізується із мобільним додатком.

Спілкуючись із пайовиком, спеціаліст земельної служби може провести опитування через додаток та зберегти його. Після синхронізації мобільного додатка дані будуть доступні на веб версії, в якій спеціалісти зможуть масово вивантажити відповіді та зробити потрібну аналітику.

Аналітика


Власникам та керівникам підприємств важливо завжди мати під рукою актуальні дані про земельний банк компанії. Користувачі AgriChain Land вже звикли формувати актуальну звітність в один клік на веб версії, а відтепер інформація про основні індикативні показники по землі доступна «в кишені», адже в мобільному додатку зібрана аналітика у вигляді дашбордів.

За допомогою додатка можна дізнатись загальну кількість власних земельних ділянок та їх площу, площу полів в обробітку, відсоток консолідації земельного банку, площу та кількість ділянок, переданих та отриманих по обміну, ефективність використання орендованих земельних ділянок (площу технічних втрат по таких ділянках та їх прив’язку до полів в обробітку) та наявні ризики по оброблювальним масивам, а саме, обробіток землі по незареєстрованим договорам та площа переобробітку.

Окремо слід виділити дашборди по Договорам, які дозволяють отримати дані про загальну кількість активних договорів, площу земельних ділянок по цим договорам, стан реєстрації, а також план пролонгації договорів, тобто розбивку площ та кількості договорів по рокам завершення права користування.

І все це функціонал лише першого релізу, а знаючи компанію AgriChain, ми переконані, що в майбутньому вони ще не раз здивують нас новими корисними фічами в рамках оновлень.

А головне, що вже зараз перевагами використання мобільного помічника в управлінні земельним банком можуть скористатись і інші представники українського агробізнесу, адже компанія АгріЧейн відтепер пропонує впровадження системи AgriChain Land у вигляді веб версії та мобільного додатка.

Джерело та фото: agropolit
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 773
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 169
0