Український стартап розриває шаблони в Кувейті

Майже 30 українських компаній представили в Кувейті свої розробки у сфері смарт-технологій, легкої та харчової промисловості, медицини тощо. Серед них – «розумні ферми», які дозволять вирощувати зелень за будь-яких кліматичних умов.
На виставці, що працює в Торгово-промисловій палаті Кувейту в рамках бізнес-форуму, серед інших стартапів із України представлена розробка Smart Oasis Farm. Це «розумна ферма» для вирощування зелені в будь-якому кліматичному поясі, навіть без підключення до систем водопостачання.
«Розумна ферма» складається з теплоізольованого контейнера, в якому розміщені конструкції, здатні конденсувати воду з повітря. Вологу система перетворює в туман, збагачуючи поживними речовинами та киснем. Далі цей «збагачений туман» живить коріння рослин.
Для освітлення рослин використовують світлодіоди повного спектра.
Новий стартап українців дозволяє вдвічі підвищити врожайність, порівняно з технологіями, які вже працюють у світі, розповів Алекс Приходько, засновник проєкту.
Він пояснює: кожна теплиця спроможна виробити до 6000 кг зелені на рік. За підрахунками компанії IDA, рентабельність «розумної ферми» значно перевищує всі нині існуючі й складає від 6 місяців до 4 років.
Технологію збирання конденсату з повітря команда компанії IDA вже працює в проєкті Smart Oasis Lounge в ОАЕ. Автономні фонтани українських розробників, які конденсують воду з повітря, розміщені в інноваційному парку Al Mamzar Smart Park в Дубаї.
Також подібну технологію застосували в автономних системах очищення сонячних панелей Smart Oasis Solar, які забезпечують максимальну щоденну ефективність генерації сонячної енергії.
Свою нову розробку – Smart Oasis Farm українська компанія також збирається демонструвати на Всесвітній виставці EXPO-2020 (Дубай, ОАЕ).
Джерело та фото: Landlord


Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Топ категорії

Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...

Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...