По 250 тисяч безповоротної допомоги для бізнесу: в Україні оголосили нову економічну політику


По 250 тисяч безповоротної допомоги для бізнесу: в Україні оголосили нову економічну політику
10:01, 22 2022
3 534
0

Україна розпочинає розгорнуту програму нової економічної політики. У рамках цієї програми уряд має намір надати потужну фінансову підтримку підприємцям-початківцям. Безповоротна допомога бізнесу становитиме від 250 тисяч гривень на одного підприємця. Кошти для цього уряд уже виділив. Пише biz.today.ua

Про такі революційні новації в економіці країни повідомив глава уряду Денис Шмигаль під час засідання Кабміну.

Отже, уряд оголосив початок нової економічної політики в Україні. Пріоритетом цієї політики буде створення нових робочих місць і створення умов для підйому економіки країни. У контексті цих пріоритетів передбачена потужна фінансова підтримка для підприємців-початківців у вигляді урядових грантів.

Сума, яка виділятиметься за одним грантом та розрахована на одного підприємця, стартує від 250 тисяч гривень. Є й більші гранти: по 300-400 тисяч і по 5-7 мільйонів. Три програми грантової допомоги вже затверджені урядом. Гроші на гранти виділені.

"Уряд починає впроваджувати новий великий проект грантової безповоротної підтримки нових бізнесів. Сьогодні ми затвердили три програми грантового фінансування та ще три програми будуть схвалені найближчим часом. Важливий акцент усіх цих програм – створення нових робочих місць та можливість онлайн формування заявки на отримання гранту. Тому ми об'єднали всі ці програми під загальною назвою "еРабота" (єРобота)», - повідомив прем'єр.


Перша програма – мікрогранти за 250 тисяч гривень


Програма розрахована на підприємців-початківців, у яких немає нічого, крім розробленого бізнес-плану та нестримного бажання втілити його в реальність.

Спробувати щастя у цій програмі зможе будь-який українець, що не зайнятий в іншому бізнесі та не працює на іншого підприємця.

Щоб отримати грант, потрібно подати заявку через портал Дія або через Ощадбанк і прикріпити до заявки свій бізнес-план. Експерти вивчатимуть цей план не більше ніж 10 днів. Після закінчення цього часу прийде відповідь - відразу у вигляді грошового зарахування на ваш рахунок. Звичайно, якщо ваш бізнес-план визнають життєздатним.

"Держава надає грант не готівкою, а на окремий банківський рахунок. З цього рахунку можна буде купити обладнання, сировину, матеріали, закупити інструменти, частково сплатити оренду. Але витратити ці кошти за нецільовим призначенням не вийде, банк контролюватиме відповідність платежів затвердженому бізнес- плану", - наголосив Шмигаль.


Власники грантів додатково до цієї суми, яку не потрібно буде повертати, зможуть взяти до 2,5 млн кредитів під пільгові відсотки 5-7-9.

"Ми даємо можливість кожному, хто готовий створити новий бізнес, нові робочі місця в Україні, зробити це зараз. Ми віримо в те, що малий та середній бізнес – це основа успішної країни. І цю віру та філософію ми закладаємо у нашу нову програму" , – заявив глава уряду.


Ще дві програми, які вже затверджені, стосуються аграрного сектору. Там передбачені вищі виплати за грантами.

Джерело та фото: biz.today.ua
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 792
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 180
0