Як орендувати землю під час війни


Як орендувати землю під час війни
15:36, 21 2022
427
0

Під час війни в України діють нові правила оренди земельних ділянок. Так, нещодавно набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану». Цим документом передбачені зміни щодо порядку оренди землі та реєстрації відповідних договорів. Про нововведення розповідає Міністерство юстиції України, пише agroter.

Як здійснити державну реєстрацію договору оренди землі


Для того, щоб зареєструвати договір оренди земельної ділянки, орендодавець повинен скласти заяву в електронній формі. До неї необхідно додати примірник договору, а також засвідчені орендодавцем копії документів, що посвідчують право на земельну ділянку. Заяву з доданими документами потрібно надіслати до районної військової адміністрації електронною поштою. Саме ці органи під час війни здійснюють державну реєстрацію та укладення договорів оренди земельних ділянок. При цьому вносити зміни до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно не потрібно.

Зазначені органи повинні внести відомості до спеціальної Книги реєстрації землеволодінь і землекористувань (в паперовій та електронній формах). Книгу передадуть до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру протягом одного місяця з дня скасування воєнного стану.

Які строки державної реєстрації договору оренди


Державна реєстрація договору оренди або надання вмотивованої відмови відбувається протягом п’яти робочих днів з дня подання заяви. Відмовити у державній реєстрації можуть лише через невідповідність поданих документів закону.

Джерело та фото: agroter
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 555
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 078
0