В Україні створили можливість вносити агрохімію майже відразу на все поле

В Україні створили можливість вносити агрохімію майже відразу на все поле
18:09, 16 2022
144
0

Аграрії отримали зручну платформу для замовлення флоту дронів, який може обробити великі площі одночасно. Для цього українські розробники запустили AgTech-платформу FarmFleet.

Розробники кажуть, в Україні нараховується близько 40 тис. агропідприємств, які щороку проводять понад 2,5 млн операцій із внесення засобів захисту рослин. В сезон аграрії працюють в умовах пікового навантаження на власну техніку, що обмежує вчасне та якісне внесення ЗЗР. Через це препарати часто вносяться із затримкою та не відповідають рекомендованій фазі росту культур, що значно знижує врожайність. Фермери в цей період фокусуються не на ефективності, а на пошуку додаткових ресурсів та адмініструванні процесів.


«Залучення зовнішніх виконавців відбувається через «сарафанне радіо» і не є повністю контрольованим процесом. Як свідчить практика, в таких умовах аграріям не вдається планувати технічні ресурси навіть за два-три тижні до виконання операцій в полях. Не кажучи вже про період два-три місяці, а тим більше пів року. Наша задача - дати аграріям дієвий ринковий інструмент для залучення зовнішніх виконавців, із гарантіями, контрольованою якістю та можливістю довгострокового планування. Саме це й закладено в функціонал FarmFleet. Більше того, з платформою аграрії отримують доступ до бази сервісних компаній зі всієї України. Створюючи замовлення в системі з фіксуванням дати, площі, препарату, геолокації, замовник отримує перелік з найбільш релевантними виконавцями. І вже самостійно може обрати оптимального: за вартістю, швидкістю чи іншими критеріями», – коментує Олександр Хижняк, співзасновник FarmFleet,
- У стартовій версії платформа FarmFleet реалізована для ринку послуг з внесення ЗЗР дронами-обприскувачами, який ще до початку воєнних дій в країні зростав надшвидкими темпами. В 2021 році ринок послуг агродронів виріс майже в 5 разів (оброблено 1 млн га), а Україну було визнано світовим лідером з темпів інтеграції дронів в агро. Швидке зростання сервісного напрямку в агро пов’язано з практично відсутнім бар’єром входу в бізнес та попитом серед аграріїв на дрони.

Останнє зумовлено вагомими перевагами дронів над традиційною технікою: до 95% економії пального, до 30% пестицидів, понад 90% води, відсутність технологічних колій, нульове пошкодження високорослих культур. Поряд із прямою економією ресурсів, залучаючи сервісні компанії для виконання внесення дронами, аграрії не несуть витрат на логістику, амортизацію, сервісну підтримку чи ремонт техніки. На сьогодні ринок України нараховує понад 1500 одиниць дронів-обприскувачів як в руках аграріїв, так і сервісних компаній, яких функціонує близько сотні. Ринок швидко зростає і його об’єми потребують систематизованого інструменту для управління бізнес-процесами.

На базі платформи сервісні компанії отримують комплексний супровід: від отримання замовлення, підписання документів, проведення оплати до повного управління ресурсами та командою. Тобто FarmFleet менеджерить всі процеси між клієнтом та виконавцем, а також забезпечує всю операційну роботу сервісної компанії.

«Наразі ми бачимо, що ролі в агро змінюються і фермери будуть займатися стратегічними питаннями, а сервісні компанії – забезпеченням технологічних процесів. Сільське господарство - це сервісна історія, де існують тисячі, десятки тисяч робочих місць, особливо коли ми кажемо про інновації та робототехніку. Сільськогосподарські підприємства уже не бачать необхідності в тому, щоб мати великі парки техніки. Глобально трансформуючи агробізнес ми бачимо злет нової екосистеми сільськогосподарських підприємств, що не мають землі, що мають високу експертизу у виконанні технологічних операцій та інноваційну техніку, яку можна використовувати для надання с.-г. послуг. FarmFleet – як ринкопідтримуючий інструмент, зробить її доступною максимально широкому колу агровиробників», - Володимир Гаплік, співзасновник FarmFleet.


Джерело та фото: agravery
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
25 526
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
17 500
0